Zavřít reklamu

Ačkoliv si jablečná společnost na bezproblémové a především jednoduché používání svých zařízení potrpí, v případě MacBooku Pro a modelu Air uživatelé měsíce trpěli nepříjemným a především pěkně frustrujícím neduhem. Zatímco některá příslušenství připojená přes USB 2.0 fungovala bez sebemenších potíží, jiná se nepřipojila takřka vůbec a majitelé jablečných notebooků museli často sáhnout po alternativních řešeních, což ve většině případů zbytečně zabíralo čas a ne vždy další metody připojení přinášely kýžené výsledky. V tom lepším případě pak jen docházelo k průběžnému náhodnému odpojování myší a klávesnic, což znemožňovalo dlouhodobou práci na tabletu. Naštěstí se však Apple na tento nedostatek zaměřil a macOS Catalina 10.15.6 jej konečně opravuje.

Konkrétně si uživatelé nepříjemné chyby všimli na počátku roku, kdy se po Vánocích řada zákazníků rozhodla investovat do nových modelů MacBooku Pro a MacBooku Air. Záhy však zjistili, že jejich používání není tak růžová jak Apple slibuje, alespoň co se týče externího příslušenství. Redditem a dalšími sociálními sítěmi se tak začaly šířit stížnosti, upozornění na tento jev a prosby, aby společnost chybu opravila. Naštěstí technologický gigant žádosti vyslyšel a v nové verzi systému macOS Catalina 10.15.6 přišel s řešením jak se neduhu zbavit. Podle svědectví uživatelů již vše funguje jak má.

 

Majitelé nových modelů se tak nemusí bát náhodných zamrznutí, průběžného odpojování, problémů s konektivitou a neustálého hledání časově náročnějších a dražších alternativ. Problém vymizel jak u trackpadů a myší, tak i u klávesnic a dalšího příslušenství připojeného přes USB 2.0. Zvláštní ovšem je, že zařízení připojená přes USB 3.0 nic ze zmíněných problémů neovlivnilo. Přesto je dobře, že Apple rychle zareagoval a nezbývá než doufat, že se podobná nepříjemnost opakovat už nebude.

Dnes nejčtenější

Další články