Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele, kteří mají MacBook připojený k internetu pomocí Wi-Fi a zároveň pomocí kabelu, tak jste se dost možná dostali do situace, kdy jednoduše nevíte, zdali vaše zařízení používá k přístupu na internet právě Wi-Fi, anebo kabel. V rámci operačního systému Windows je to jednoduché – zde se totiž vždy upřednostňuje kabel. V případě macOS je však tohle nastavení sítě lehce složitější a i přesto, že si můžete prioritu Wi-Fi či kabelu změnit, tak ne vždy tyto předvolby fungují podle představ. Bohužel se nikde nenachází informace o tom, zdali zařízení používá k přístupu k internetu Wi-Fi, anebo kabel. Existuje však šikovná aplikace, která tuto informaci dokáže jednoduše zobrazit.

Jak zjistit, zdali jste na Macu k internetu připojeni pomocí Wi-Fi anebo kabelu

Jak už jsem zmínil v úvodu výše, tak v rámci macOS bohužel nikde nenajdete informaci o tom, zdali je váš Mac či MacBook k internetu připojen bezdrátově či drátově. V tomto případě je nutné, abyste si z App Storu na Macu stáhli aplikaci Ethernet Status Lite – stačí, abyste klepnuli na tento odkaz. Po stažení dojde k automatické instalaci aplikace, kterou poté stačí spustit. Poté se stačí držet těchto kroků:

  • Na vašem macOS zařízení aplikaci Ethernet Status Lite spusťte.
  • Po prvním spuštění aplikace se vám zobrazí okno s ostatními aplikacemi od vývojáře. Zde si pouze můžete zvolit, zdali se má aplikace Ethernet Status Lite automaticky zapínat při zapnutí zařízení. Poté okno zavřete.
  • Po zavření okna se ikona aplikace Ethernet Status Lite zobrazí v horní liště.
  • Pokud chcete zobrazit, zdali jste připojení k internetu pomocí Wi-Fi anebo kabelem, tak na tuto ikonku klepněte.
  • Hned v prvním řádku se vám poté zobrazí, jakým způsobem jste připojeni.

Aplikace Ethernet Status Lite je samozřejmě k dispozici i v plné, placené verzi – pro základní úkony však samozřejmě postačí klasická verze zdarma. Kromě zobrazí režimu připojení k internetu si můžete zobrazit také vaší veřejnou IP adresu. Podoba ikony v horní liště se mění podle toho, zdali jste připojeni k internetu. V případě, že je celá ikona černá (bez zašedlých částí), tak to znamená, že jste připojeni k internetu. V případě, že se uprostřed ikony zobrazí černý vykřičník, tak to znamená, že jste sice připojeni k Wi-Fi či kabelu, ale že není k dispozici připojení k internetu. A pokud je ikona úplně zašedlá, tak to znamená, že nejste připojení vůbec.

ethernet status lite
Zdroj: Ethernet Status Lite
Témata: , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější