Zavřít reklamu

Při oznámení nové verze operačního systému macOS s názvem Big Sur celá řada fanoušků zajásala a těšila se na plejádu novinek, ať už těch technických nebo designových. I tohoto důvodu příznivce čekalo nepříjemné překvapení, které se sice může zdát v celkovém důsledku jako drobnost, ale přesto uživatele pořádně namíchlo. Jde totiž o design nové ikonky aplikace Digital Color Meter, která umožňuje zvolit libovolnou barvu na vaší obrazovce a jednoduše ji zkopírovat. Podle názorů zaznívajících na internetu je nový vzhled odbytý a na poměry Applu neobyčejně lajdácký.

Jakmile jde o design, Apple málokdy zklame a snaží se držet své vysoko nastavené laťky, kdy společnost dbá i na ty nejmenší detaily a snaží se zajistit co nejpříjemnější estetiku. Ne vždy to ale vyjde, zejména tedy v souvislosti s novým macOS Big Sur a ikonkou aplikace Digital Color Meter. Fanoušci si totiž všimli, že se vzhled změnil, a to bohužel k horšímu. Drobnou, ale přesto podstatnou změnu prvotně zaregistroval Roel Van Gils, který trpí barvoslepostí, což se výrazně také promítá v jeho práci. Roel se živí jako konzultant, který pomáhá vytvářet aplikace a webové stránky uzpůsobené pro znevýhodněné uživatele a usnadnit jim život. Právě proto si odchylky všiml a jako jeden z prvních na nepříjemný design ikonky upozornil.

Zdroj: Twitter

„Během své práce se musím kvůli barvosleposti často uchylovat k aplikacím schopným rozeznávat barvy. I přes svou poruchu mám ale cit pro detail a všimnu si i těch nejmenších drobností. Možná právě proto mě nezarazila barva ikonky, nýbrž zvláštní natočení kapátka,“ vyjádřil se Roel Van Gils. Jak je totiž na obrázku vidět, pipeta je nakloněná příliš málo na to, aby její tekutý obsah přilnul ke stěnám takovýmto způsobem. Fanoušky tak zarazilo nejen očividné popírání fyzikálních zákonů, ale také způsob, jakým celou záležitost designéři Applu odbyli. Konec konců, jablečná společnost si na detaily vážně potrpí a byla by škoda, kdyby se takovéto zřejmé chyby začaly objevovat i jinde.

Dnes nejčtenější

Další články