Zavřít reklamu

Pokud jakýmkoliv způsobem navštěvujete internet, tak byste se měli chránit. Internet je totiž dobrý sluha, ale zlý pán – dokáže vám například najít nějaké cenné informace anebo pomoci s domácím úkolem, pokud se však ocitnete na nějaké „špatné“ stránce, tak je oheň na střeše. Vaše zařízení se může jednoduše zavirovat a vy tak skončíte s nepoužitelným zařízením. Naprosto nejlepší antivir je v tomto případě selský rozum, rozšířit jej ale můžete samozřejmě nějakým antivirovým programem. Aktivovat byste si v tomto případě měli i firewall – o to víc vás asi překvapím, že je brána firewall ve výchozím nastavení operačního systému macOS vypnutý. Pojďme se společně v tomto návodu podívat na to, jak jej můžete zapnout.

Jak na Macu aktivovat bránu firewall

V případě, že chcete na vašem Macu či MacBooku zapnout bránu firewall, tak je postup vcelku jednoduchý. Chcete-li zjistit krok po kroku, jak na to, tak pokračujte ve čtení:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu či MacBooku přejeli kurzorem do levého horního rohu, kde klepněte na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Poté, co na tuto možnost klepnete, tak se vám zobrazí nové okno se všemi dostupnými předvolbami pro změnu nastavení systému.
  • V tomto okně je nutné, abyste se přesunuli do sekce Zabezpečení a soukromí.
  • Jakmile se v této sekci budete nacházet, tak se v horním menu přesuňte do záložky Firewall.
  • Nyní vlevo dole klepněte na ikonu zámku a pomocí hesla k administrátorskému profilu se autorizujte.
  • Nakonec už jen stačí, abyste vpravo nahoře klepnuli na možnost Zapnout firewall.
  • Firewall se ihned poté bez dalších otázek aktivuje a vy můžete Předvolby systému opustit.

Pokud nevíte, co to ten firewall vlastně je, tak se jedná o síťové zařízení, které slouží k řízení a zabezpečování síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Jednoduše řečeno se jedná o jakýsi kontrolní bod, který určuje pravidla pro komunikaci mezi sítěmi, které od sebe odděluje. Tato pravidla zahrnují identifikaci zdroje a cíle dat (tzn. zdrojovou a cílovou IP adresu), identifikaci zdrojového a cílového portu. Kromě toho se moderní firewally opírají o informace o stavu spojení a dále provádí mnoho dalších akcí. Pokud se tedy chcete na internetu chránit, měli byste mít firewall jednoduše zapnutý.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější