Zavřít reklamu

Komerční sdělení: V Česku existují různé aplikace, které samotné investování výrazně zjednodušují a mohou vám přinést zajímavé výnosy z investovaných částek. Jedná se o platformy s automatickými procesy, které investují za vás. Pojďme se podívat na tři z nich. 

1) Portu

Portu je online automatizovaná investiční platforma, která vám sestaví portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat. Stačí si jednorázově nebo pravidelně posílat peníze (již od 1000 Kč). Ty se automaticky investují podle vašeho investičního profilu, který vyplníte při registraci.

Portu si účtuje 1 % za správu portfolia (žádné další poplatky nejsou) a peníze si můžete vybrat i vložit kdykoliv.

Investování fb
Zdroj: Unsplash

Další možností je vytvoření vlastní strategie nebo investování do tematických oborů – např. do technologických oborů, sociálně odpovědných firem, biotechnologií, zdravotnictví, rozvojových trhů, zlata apod.

Za Portu stojí WOOD & Company – česká investiční skupina a největší obchodník na pražské burze. Mějte na paměti, že investování na Portu není bez rizika a historické výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích.

Více o tom jak investovat s Portu je zde.

2) eToro – nákup a prodej akcií bez poplatku (0% provize)

Přes aplikaci můžete obchodovat od měn, komodit a krypta až po akcie. Právě akcie nabízejí zajímavou možnost, a to nákup a prodej bez poplatků. Vlastnit tak můžete třeba Amazon, Teslu či Apple.

Tato investiční platforma je založená na společenském obchodování. Můžete využít oblíbenou funkci kopírování obchodů úspěšných obchodníků, které si sami vyberete a jejichž statistiky vidíte online. Automaticky tedy pomocí funkce autokopírování napodobujete všechny jejich obchody na svém účtu.

eToro
Zdroj: eToro

Další variantou vydělávat na tom, že se necháte kopírovat. Tzn. dostáváte peníze pokaždé za to, když váš obchod někdo zkopíruje.

Vše můžete kromě PC obsluhovat také na telefonu prostřednictvím Apple/Android aplikace. Vyzkoušet si můžete zde.

Myslete na to, že se jedná se o obchodování s finančními deriváty, které je rizikové a není vhodné pro všechny investory. Můžete však použít demo účet bez rizika.

3) Bondster – investice do zajištěných půjček s výnosem až 17 %

Jedná se o peer-to-business (P2B) investiční tržiště, které nabízí investorům zhodnocení peněz od 3,9 % do 17 % ročně. Můžete investovat do půjček s historií splácení (hypotéky, leasing, spotřebitelské úvěry apod.), které nabízejí prověření poskytovatelé úvěrů.

Vložíte peníze (Kč nebo eura) a vyberete si podle různých kritérií z nabídky stovek půjček. Využít můžete také funkce autoinvest, která automaticky dělá vše za vás.

Bondster
Zdroj: Bondster

Výhodou je, že spousta poskytovatelů (hlavně v EUR) nabízí tzv. garanci zpětného odkupu, kdy při případném nesplácení vám poskytovatel vrátí zpět vaše peníze včetně úroků.

Investovat můžete od 100 Kč (nebo 5 euro) do každé půjčky. Vhodné je snížit riziko investováním menších částek do více půjček a nesázet vše na jednu kartu.

TIP: zaregistrujte se na Bondster zdedostanete navíc 1 % ze své investice v prvních 90 dnech.


Magazín Letem světem Applem nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější