Zavřít reklamu

V souvislosti s masovými nepokoji kvůli nedávnému usmrcení Afroameričana George Floyda policistou v USA oznámil Apple založení nové iniciativy zaměřené právě na potlačení rasismu a spravedlnost pro všechny. Na svém Twitteru oznámil tento krok šéf Applu Tim Cook s tím, že jeho společnost na aktivity spojené s iniciativou vynaloží na 100 milionů dolarů. 

Podle Cooka bude za iniciativu zodpovídat viceprezidentka Applu pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy, Lisa Jackson. Hlavním cílem iniciativy pak bude posílení rovného vzdělání pro lidi všech barev pleti, ekonomická rovnost a v ideálním případě i reforma trestního soudnictví, která by měla za cíl též zcela vymazat veškeré rozdíly mezi lidmi různých barev. Díky tomu by se tak měly životy menšin a zejména pak černošských komunit výrazně zlepšit. 

Velmi zajímavým krokem ze strany Applu je rovněž jeho snaha zvýšit počet svých zaměstnanců s jinou než bílou barvou pleti a potažmo z dalších nedostatečně zastoupených a utlačovaných skupin, čímž by je rád co nejvíce podpořil. Při náboru však bude samozřejmě i nadále rozhodující jejich kvalifikace a schopnosti, které musí splňovat tvrdé limity Applu. Nechme se tedy překvapit, jak se nakonec celá iniciativa vyvine v budoucnu. 

Témata: , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.