Zavřít reklamu

To, o čem se spekuluje již dlouhé týdny, je nyní prakticky potvrzeno. Řeč je samozřejmě o představení nových iPhonů 12, které se oproti předešlým letům zpozdí. Namísto klasického třetího čtvrtletí a září je totiž má Apple světu ukázat až v říjnu, tedy ve čtvrtletí čtvrtém. Vyplývá to alespoň ze slov generálního ředitele Broadcomu Hocka Tana, který o tomto tématu diskutoval dnes v noci s investory a analytiky. 

Podle informací agentury Bloomberg, jejíž zpravodajci se hovoru měly zúčastnit, sice Tan výslovně Apple nejmenoval, nechal se však slyšet, že jeden z jeho hlavních partnerů, severoamerický výrobce mobilních telefonů, má velké zpoždění jeho výrobního cyklu a proto zřejmě nestihne své telefony představit včas ale v Q4. Právě v tomto čtvrtletí také Broadcom, který Applu dodává například WiFi čipy, očekává nárůst svých příjmů, které by měly pramenit právě z nových iPhonů. 

Zpoždění představení novinek Applu rozhodně do karet nehraje. Poslední měsíce roku jsou totiž již tradičně prodejně velmi silné a to nejen díky novým modelům, ale hlavně díky blížícím se Vánocům. Každý den, kdy nemohou být novinky dostupné na pultech obchodů, je proto velkým problémem, který se podepisuje na finančních výsledcích společnosti za celý rok. Applu tak nezbývá nic jiného než doufat, že se po říjnovém představení strhne po novinkách hotové šílenství a lidé zářijové manko doženou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.