Zavřít reklamu

Kvalitních kabelů pro iPhone není nikdy dost. Jedná se navíc bezpochyby o nejpoužívanější příslušenství, které v kombinaci s jablečným telefonem vůbec používáme. Od příchodu iPhonu 8 jsme se navíc dočkali takzvaného rychlonabíjení, kdy pomocí technologie Power Delivery dokážeme smartphone dobít z nuly na padesát procent za pouhých třicet minut. K tomu ale potřebujeme mít USB-C/Lightning kabel a příslušný adaptér. Takovéto kabely vyrábí i společnost Xtorm a v dnešní recenzi si na jeden z nich posvítíme. Řeč je o kabelu Solid Blue USB-C/Lightning ve velikosti 100 centimetrů, jenž má rozhodně co nabídnout.

Oficiální specifikace

Xtorm Solid Blue se nepochybně řadí do kategorie odolných kabelů. Díky tomu s nimi nemusíte vždy jednat „v rukavičkách“ a nabídnou vám tak daleko větší životnost. V tomto směru se ale ve společnosti Xtorm rozhodli přitvrdit. Kabel se totiž nadále pyšní technologií XFLEX, která zajišťuje, že oba konce kabelu se nemohou ohnout a případně poškodit. Podle oficiální dokumentace by Solid Blue měl vydržet více než 30 tisíc ohnutí a nikterak se při tom nepoškodit. Pro maximální odolnost je samozřejmě kabel oplétaný.

Xtorm Solid Blue USB-C/Lightning
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Co se týče délky, kabel je k dispozici ve dvou variantách. Zakoupit si můžete buďto dvoumetrový kabel, nebo jednometrový, který právě dorazil k nám do redakce. Jak jistě ze samotného úvodu víte, Xtorm Solid Blue je perfektním příslušenstvím, které vám umožní rychlonabíjet váš iPhone. Tato funkce je totiž dostupná pouze u USB-C/Lightning kabelů. Zajímavostí ale je, že vám společnost Xtorm na tento kabel poskytne doživotní záruku.

Balení produktu

Jestliže si chcete koupit nový kabel k vašemu iPhonu či iPadu, pravděpodobně od něj neočekáváte, že vám nabídne nějaký excelentní zážitek při samotném rozbalování. Balení tohoto produktu se od svých „kolegů“ samozřejmě zrovna dvakrát neliší. Jedná se zkrátka o modrou krabičku, v níž se nachází samotný produkt. Na přední straně se nachází logo společnosti, název produktu, jeho délka a informace o certifikaci Made for iPhone. Jak můžete vidět na samotných snímcích, úplně dole se nachází pár obrázků, které vyobrazují přednosti kabelu. Nechybí zde tedy informace o bezpečnosti, USB-C a Lightning konektoru a odolném materiálu. Na zadní straně najdeme krátký popis produktu a jeho specifikace. Co mě ale na balení zaujalo, je jeho velikost. Krabička je skutečně malá, produkt v ní parádně zakomponován a obecně vás nijak nezatíží. Samozřejmě nám ale tak úplně nejde o krabičku jako o její obsah.

Zpracování kabelu: Odolnost a kvalita zajištěna

V odstavci o oficiálních specifikacích jsme již nakousli, že je kabel kompletně opletený textilií. Právě ta mi osobně dodává jakýsi pocit jistoty a spolehlivosti. Jakmile držím kabel v ruce, mohu upřímně říci, že se na něj dokážu spolehnout a rozhodně se nebojím jej zařadit do kategorie odolných produktů. Když se podíváme o trošku blíže, na samotném kabelu najdeme textilní branding společnosti Xtorm, jenž taktéž označuje samotný produkt – Solid Blue Cable. Ke kabelu je navíc přidán suchý zip. Jedná se o velice praktickou maličkost, která vám pomůže například s uskladněním, převážením či zkracováním samotného kabelu.

Xtorm Solid Blue USB-C/Lightning
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jak se kabel osvědčil při samotném testování?

Kabel Xtorm Solid Blue už používám nějaký ten pátek a doposud s ním jsem nesmírně spokojený. Jedná se o perfektní příslušenství, které mě díky podpory opěvovaného rychlonabíjení hned několikrát zachránilo. Za běžných okolností svůj iPhone nabíjím skrze klasický adaptér s originálním kabelem. Pokud ale doopravdy někam spěchám a zjistím, že mému telefonu jaksi chybí šťáva, okamžitě sahám po kabelu Solid Blue a v kombinaci s 61W nabíječkou pro MacBook Pro jsem schopný jej nabít alespoň na 50 procent za necelou půlhodinu. Co mě ale na produktu asi nejvíce baví, je jeho odolnost. V tomto musím ještě jednou potvrdit robustnost kabelu, která vám automaticky dodá pocit jistoty.

Závěr

Kvalitní napájecí kabel pro váš iPhone je doslova stěžejní. Pokud navíc vlastníte telefon, který podporuje rychlonabíjení a častokrát se ocitáte v situacích, kdy jej potřebujete co možná nejrychleji dobít, Xtorm Solid Blue vás rozhodně nezklame. Jedná se zkrátka o perfektní kabel s certifikací Made for iPhone, který vás nadchne především svou odolností. A pro koho je tedy produkt určen? Osobně bych tento kabel doporučil všem uživatelům novějších iPhonů s podporou rychlonabíjení. Velice snadno se totiž můžete ocitnout v podobné situaci, kterou jsem popsal v odstavci výše, kdy budete muset zkrátka rychle opustit domov, ale nebudete mít dostatečně nabitou baterii. S pomocí příslušného adaptéru a tohoto kabelu takovýto problém odpadá a vy se tak nemusíte stresovat, že se vám například vybije telefon.

Související články

Dnes nejčtenější

.