Zavřít reklamu

Jen těžko byste mezi dlouhodobými uživateli MacBooků hledali někoho, kdo by neměl rád nabíjecí konektor MagSafe. Jednalo se totiž o parádní vychytávku, díky které bylo nabíjení MacBooků jednak velmi jednoduché a pohodlné a jednak také bezpečné. Při jakémkoliv větším tlaku se totiž kabel díky magnetickému připojení od MacBooku samovolně odpojil, díky čemuž nehrozilo, že bude počítač například stržen ze stolu či podobně. V současnosti sice již Apple na MagSafe u MacBooků nespoléhá, avšak jak se podle poměrně věrohodného zdroje z Twitteru zdá,  v budoucnu by jej přeci jen rád ještě u svých produktů využíval. První vlaštovkou by pak měl být už iPhone 13 v příštím roce. 

Přestože toho zatím o iPhonech 13 mnoho nevíme, prakticky všechny zdroje se shodují na tom, že minimálně z jednoho z modelů odstraní Apple Lightning port a učiní tak z něj zcela bezportový smartphone. Bezdrátové nabíjení nicméně zatím není na takové úrovni, aby mohlo ve všech ohledech zcela nahradit klasický kabel a zřejmě ještě chvíli nebude. Podle leakera je proto Apple odhodlán v příštím roce světu ukázat iPhone se Smart Connectorem na boku, který by měl být podobný tomu využívanému u iPadů Pro, přes který bude telefon dobíjen. A právě k dobíjení má sloužit magnetický kabel fungující na principu MagSafe, byť pravděpodobně s prakticky nevyčnívajícími piny. 

Podobné řešení nabíjení bezportového iPhonu by zcela určitě nejednoho jablíčkáře potěšilo. Po obdobě MagSafe u iPhonů či iPadů totiž mnozí z nich volají již dlouhé roky a to i přesto, že je Lightning poměrně oblíbený. Magnetické nabíjení je však stále o level komfortnější a zároveň i zajímavější. Kromě toho by iPhonům 13 zajistilo velmi slušnou nabíjecí rychlost a to i přesto, že by nebylo založeno na klasickém portu. Nezbývá tedy než doufat, že Apple tento záměr dotáhne do finiše a v následujících měsících se objeví celá řada dalších úniků, které jej ještě poodhalí. 

Související články

Dnes nejčtenější