Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Mac či MacBook a chcete si stáhnout bezpečné aktualizace, které máte vždy pohromadě, a které můžete zároveň nechat automaticky aktualizovat, tak tak nejspíše činíte v jablečném App Storu. Operační systém macOS totiž stejně, jako iPhone, iPad či třeba Apple Watch disponuje svým vlastním App Storem, ve kterém najdete aplikace všeho druhu. Pokud už jste se někdy pustili do stahování aplikací v App Storu, tak jistě víte, že prakticky při každém nákupu musíte vepsat své heslo k Apple ID. Jedná se o bezpečnostní funkci, která má zamezit neoprávněnému stažení či zakoupení aplikace. Postupem času se však tato funkce a nutnost zadávat heslo pro stažení každé aplikace může stát otravné. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jak lze v App Storu na Macu nastavení zadávání hesla při nákupech upravit.

Jak na Macu v App Storu nastavit, abyste nemuseli při nakupování zadávat heslo

Pokud chcete nastavení pro zadávání hesla při nákupech v App Storu na Macu upravit, tak je prvně nutné, abyste se přesunuli kurzorem do levého horního roku obrazovky, kde v horní liště klepněte na ikonu . Poté, co na tuto ikonu klepnete, tak se zobrazí menu, ve kterém vyberte možnost Předvolby systému… Tímto jste se dostali předvoleb systému, kde dochází k nastavení veškerých funkcí a předvoleb na vašem Macu či MacBooku. Zde v horní části okna klepněte na možnost Apple ID, a poté v levém menu klepněte na kolonku Média a nákupy. Zde už si jen stačí nastavit, zdali po vás bude či nebude App Store požadovat heslo u bezplatných či placených nákupů.

Pokud vlastníte MacBook, který disponuje Touch ID, tj. novější MacBooky Pro či Air, tak se zde objeví také možnost Používat Touch ID pro nákupy. Pokud tuto možnost povolíte, tak při každém nákupu po vás bude požadována autorizace pomocí otisku prstu. Níže uvedená nastavení zšednou a nebude možné je nějak pozměnit. Pokud tedy disponujete Touch ID, tak si můžete nákupy v App Storu na Macu výrazně ulehčit – nebudete muset zadávat heslo a nákup neprovede nikdo jiný, než vy (anebo jiná osoba, která má v paměti registrovaný otisk prstu).

app store nákupy na macu bez hesla
Zdroj: Předvolby systému v macOS

Související články

Dnes nejčtenější