Zavřít reklamu

Řada starších Apple produktů se může pochlubit designem, který by jistě mnozí z nás uvítali i u současných výrobků. Čas od času se na internetu objeví koncept, na kterém se starší design snoubí s prvky a funkcemi novějších Apple produktů. Jeden takový koncept vytvořil i čtyřiadvacetiletý designér a fanoušek Applu Xhakomo Doda. Návrh počítače s názvem iMac G4 New Edition si částečně vypůjčil design od iMacu G4 – oblíbené „lampičky“ z roku 2002.

Doda uvádí, že design je pro něj vždy výzvou, a že vytvořit nový produkt z něčeho, co se již v minulosti osvědčilo svými funkcemi i designem, může být někdy těžké. Ve svém konceptu chtěl zachovat estetiku iMacu G4 a skloubit ji s prvky současných Apple produktů. Podle svých slov se při navrhování konceptu chtěl držet charakteristického vzhledu kupolovité základny v kombinaci s plochým monitorem. Hlavními materiály v konceptu byl hliník a sklo, které Doda považuje za charakteristické pro Apple. Doda si při navrhování patřičně pohrál i s klávesnicí, kterou v konceptu pojal jako dotykovou s možností přechodu od klasického psaní k jinému typu práce. „Myslím si, že je to ta nejinovativnější část konceptu,“ říká Doda o klávesnici. Monitor navrženého Macu má tenký, prakticky bezrámečkový design, součástí konceptu je také myš, která v mnohém připomíná Apple Magic Mouse 2.

Xhakomo Doda vystudoval průmyslový design na architektonické univerzitě v Benátkách. V současné době žije v Londýně, kde pracuje jako CAD designér ve společnosti Burberry. Jeho vize tedy nevychází ze žádných zákulisních informací Applu, ale vyloženě.z jeho fantazie. Co na tento koncept iMacu říkáte?

Související články

Dnes nejčtenější

.