Zavřít reklamu

Powerbanky si od času svého uvedení prošly neuvěřitelně dlouhou cestou. Dnes totiž máme k dispozici celou řadu těch nejrůznějších produktů, které můžeme odlišit podle kapacity, typu, konektivity a řady dalších vlastností. V poslední době ale světla reflektorů padají spíše na modely, které nabízí rychlonabíjení, poradí si s nabíjením hned několika zařízení současně a zároveň jsou schopné napájet i laptopy. Přesně na tento typ se dnes podíváme. Do redakce se nám totiž dostala úžasná powerbanka od společnosti Xtorm, kterou můžete najít pod označením 60W Voyager. Jedná se o skvělého společníka na cesty, jenž vám značně usnadní život a v případě nutnosti dokáže doplnit šťávu i u vašeho Macu. Pojďme se na tento kousek tedy detailněji podívat a zhodnoťme si jeho vlastnosti.

Oficiální specifikace

Ještě předtím, než se ponoříme do samotného testování, si povíme něco o oficiálních specifikacích. Pojďme se nejprve podívat na velikost. Powerbanka není zrovna nejmenší, jelikož její rozměry činí 179x92x23 (výška, šířka a hloubka) a váží 520 gramů. Jak již samotný název produktu napovídá, Xtorm Voyager nabízí výkon o velikosti 60 W, pyšní se kapacitou 26 tisíc mAh a dominuje především na poli konektivity. Nabízí totiž 4 výstupy, mezi které patří USB-C s Power Delivery (60W), USB-C (15W) a dva USB-A výstupy s certifikaci Quick Charge a výkonem 18 W.

Balení produktu: Smysl pro detail a preciznost

Nad balením produktu se mnohokrát nepozastavuji a soustředím se spíše na obsah. V některých případech každopádně rád udělám výjimku, a to především při rozbalování jablečných produktů. Jakmile jsem ale z krabice vytáhl i powerbanku Xtorm, byl jsem příjemně překvapen. Na první pohled přede mnou sice byla prachobyčejná krabička, ale po bližším prohlédnutí jsem zjistil, že nabízí něco navíc. Na pravé straně jsem si všiml kousku látky s nápisem More energy. Jakmile jsem za ni zatáhl, krabička se nádherně otevřela jako kniha. Za přední stěnou se skrývala plastová fólie, která ještě bránila samotnou powerbanku uvnitř.

Jakmile jsem se po chvíli odhodlal pro vybalení produktu, čekalo na mě další překvapení. Veškeré části se uvnitř nachází perfektně seřazené. Samozřejmě na mě čekala samotná powerbanka, nějaké prospekty a uvnitř boční stěny krabičky byla ukryta klíčenka spolu s napájecím USB-A/USB-C kabelem. Nyní už jen stačí rozbalit a jdeme na to.

Design: Jednoduchý, kvalitní, robustní

Xtorm Voyager na první pohled nikterak nevystupuje z řady. Dalo by se říci, že se jedná o obyčejnou powerbanku, která je kvůli svým vlastnostem a vyšší kapacitě prostě o něco těžší. Po nějaké době používání jsem si ale design poměrně oblíbil. Nadchl mě především jeho minimalismus. Powerbanka totiž vypadá přesně jak má. Xtorm si dal se vzhledem skutečně záležet a všechny strany produktu jsou krásně čisté. Na horní straně se nachází malá LED dioda, která indikuje stav baterie, na horní hraně nalezneme všechny výstupy a vstup, vlevo se nachází tlačítko pro aktivaci powerbanky či LED diody a na pravé straně se nachází dva vestavěné 11cm kabely. Ty osobně považuji za obrovské plus, protože se jedná o USB-C/USB-C kabel, jenž jsem častokrát použil například na dobití mého MacBooku, a USB-C/Lightning kabel, pomocí kterého jsem dokázal rychlonabíjet iPhone.

Xtorm 60W Voyager – Balení
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Za zmínku také určitě stojí použitý materiál. Horní a spodní strana se je zdobena šedou barvou a jemným pogumováním. Zde jsem akorát našel jedno mínus. Na tomto povrchu se velice snadno drží různé otisky a častokrát se mi stalo, že jsem poměrně jednoduše powerbanku upatlal. Boční stěny jsou poté tvořeny z bílého, solidního plastu.

Jak se powerbance daří v praxi?

Jakmile jsem měl tedy rozbaleno a pořádně jsem si prohlédl zpracování produktu, mohl jsem se vrhnout na samotné testování. Chtěl jsem zároveň vyzkoušet celkovou kapacitu produktu, a proto jsem ještě před používáním powerbanku dobil. Nejprve jsem se rozhodl vyzkoušet napájení mého telefonu skrze klasický Lightning kabel. Efekt byl dostačující a jak můžete očekávat, telefon se zkrátka nabíjel. Poměrně zajímavější to ale bylo v případě použití Power Delivery v kombinaci s iPhonem. Při tomto testu jsem vyzkoušel hned dva kabely, vestavěný USB-C/Lightning a Xtorm Solid Blue 100 cm. V případě obou těchto kabelů jsem dosáhl stejných výsledků a Xtorm Voyager splnil vše, co slíbil. Dokázal nabít telefon zhruba z 0 na 50 procent za asi 30 minut. Takovýmto způsobem jsem byl schopen svůj iPhone X nabít devětkrát, což mi přijde jako skutečně slušný výkon.

Jedná se zkrátka o kvalitní produkt, který se před jedním obyčejným iPhonem jen tak nezalekne. Je ale nutné si uvědomit, že tato powerbanka není určena pro napájení pouze jednoho zařízení. Co takhle ji vystavit trošku větší zátěži a zkusit zapojit hned několik zařízení? Posbíral jsem ty nejrůznější produkty a bez váhání jsem je připojil k powerbance. Jak můžete v galerii výše vidět, jedná se o iPhone X, iPhone 5S, AirPods (první generace) a telefon Xiaomi. V tomto případě si powerbanka dokázala bez problému poradit s nabitím všech produktů, přičemž v ní ještě nějaká ta šťáva byla.

Powerbanka v kombinaci s MacBookem Pro

Hned v úvodu jsem pro vás nakousnul, že se na výsluní dostávají powerbanky, které si poradí s napájením laptopů. Xtorm Voyager samozřejmě není výjimkou a díky výstupu USB-C s Power Delivery nemá problém ani s jablečným laptopem. K dispozici mám 13“ MacBook Pro z roku 2019, ke kterému Apple přikládá 61W nabíjecí adaptér. Většina powerbank si v dnešní době poradí s lapoptem, ale jejich problém spočívá v tom, že spíše a pouze oddalují samotné vybití a vaše zařízení nenabíjí. Tento produkt se ale pyšní výkonem 60 W, díky čemuž se jedná o úplně jinou písničku.

Xtorm 60W Voyager
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Vzal jsem tedy plně nabitou powerbanku a svůj z 50 % nabitý MacBook, na kterém jsem právě dělal kancelářskou práci (prohlížeč, MS Word, Apple Music a občasné použití iMessage) a pustil jsem se do testování. Výsledky mě poměrně překvapily a upřímně musím říci, že Voyager neměl jediný problém při dobití mého Macu.

Závěr

Jestliže mám být upřímný, z Xtorm 60W Voyager jsem byl nesmírně nadšen. Doposud jsem používal pouze obyčejnou powerbanku pro občasné nabíjení mého telefonu, ale tento produkt neuvěřitelně posunul mé možnosti. Z důvodu studia na vysoké škole se častokrát nacházím hned na několika místech. V tomto směru jsem se musel naučit pracovat například s nižším jasem a šetřit tak baterii na mém Macu, což mi po nějakém čase už ani nevadilo.

Na powerbanku jsem si po čase velice rychle navyknul a používal jsem ji hned několikrát týdně. Pomocí jediného zařízení jsem byl v momentě schopen si nabíjet MacBook, telefon a případně doplnit šťávu i u mých AirPods. V případě nabíjení jablečného laptopu je to ale o trošku složitější. Kapacita powerbanky je pochopitelně omezená a nemůžete od ní očekávat, že se dokáže postarat o nabití Macu hned několikrát. Jako záložní zdroj na jeden/dva dny ale funguje skvěle. Její využití rozhodně najdou lidé, kteří například rádi jezdí na vícedenní výlety v několika lidech, kde s pomocí jediného produktu dokážete nabít telefony všem účastníkům a v nejhorším dokážete prodloužit výdrž baterie vašeho laptopu.

Xtorm 60W Voyager
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Pro koho je tedy Xtorm 60W Voyager určený? Zakoupení tohoto modelu by měli určitě zvážit všichni, kteří často cestují ve více lidech, nebo uživatelé, jenž se za každé situace potřebují plně spolehnout na svůj laptop a nemohou si dovolit mít vybitou baterii. Naopak bych tuto powerbanku nedoporučil občasným uživatelům, pro které je důležité, aby si jen doplnili šťávu u svého telefonu. Běžná cena produktu za normálních okolností atakuje hranici čtyř tisíc. V současné době ale na Mobil Pohotovosti probíhá populární Black Friday, díky kterého je powerbanka k dostání za pouhých 2 888 Kč.

Související články

Dnes nejčtenější