Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Je trošku škoda, že jste nenakousl i téma přehřívání, ale zase na druhou stranu u základního i3 modelu to asi nebude nic hrozného, víc si lidé stěžují na i5… Nestalo se Vám po dobu testování, že se MB přehříval?

  Nestalo. Ale jak píšete – je to dost možná kvůli konfiguraci, kterou jsme měli k dispozici. Ta se dařila větrákům držet teplotně “při zemi” bez větších problému.

  Tak to je fajn. I tak je ale smutné, že se tohle vůbec musí řešit; nevím co je napadlo měnit léta fungující systém chlazení. Lidé, co si tam nedejbože dali i7 tomu snad musejí dávat studený obklad, aby to dostali pod bod varu…

  “ Ta se dařila větrákům držet teplotně “při zemi”“ je veľmi nešťastné slovné spojenie v tomto kontexte. Jeden ventilátor v MacBooku Air je na opačnej strane ako chladič procesora, nie je s ním nijako spojený, a teda je tam len na okrasu a na teplotu má len minimálny (alebo skôr žiadny) vplyv.

  Ešte mi došlo, že to mohlo vyznieť tak, že len jeden ventilátor je zle navrhnutý, ale v MacBooku Air je len jediný ventilátor a vyriešený tak, ako som napísal. Tým pádom je pasívne chladený rovnako ako MacBook 12, nie aktívne ako MacBook Pro.

  Věřím, že pro všechny nešťouraly je má odpověď pochopitelná. Je z ní podle mě naprosto jasné, co bylo její hlavní Message – tedy že se základní konfigurace nepřehřívá. Vyvodit z ní to, co jste napsal, je fakt umění :)

  Nebolo to myslené vôbec zle, ak ste to tak pochopili. Ospravedlňujem sa, ak sa Vás môj komentár dotkol. Iba mi prišlo úsmevné hovoriť o vetráku v MacBooku Air v množnom čísle a o to viac, že sa mu darilo nejakým spôsobom ovplyvňovať teplotu procesora :) .

  Prehriva se a prehrivaji se i notebooky s mnohem lepsim chlazenim, kdyby byl udelany poradne tak je to docela zajimavy ntb

  Jak piše G – ta Vaše věta je divná i s ohledem na spisovný jazyk… jako by to psal náš pan premiér… 😂

  Když už, tak bych to napsal spíše takto:
  … k dispozici. Té se dařilo větráky držet teplotu “při zemi” bez větších problému.

  Čeština je pěkný jazyk a dneska ji przní kde kdo… V TV zprávách, politici a novináři a pisálci… 🥺

  přehřívá se to leda hňupům co nemají na pořádné železo a chtějí machrovat a tak ušetří a koupí to nejlevnější a pak brečí že to hoří …..

  Pokud nemám na ovsa koně si nekupuji ….

  Lol: nevim jestli to hrajes, ale pan myslel, ze si mas koupit poradnej ntb, a ne tohle :-D Chtit po tenouckem ntb „mega“ vykon, muze jen clovek, ktery nevi, jak funguje HW. Teplo musis nekam odvadet….to je zaklad.

  MacBook Air je ostuda Apple a sračka, skuste opravdický notebook jako je Dell, Lenovo, HPčko, MSI…. všechno lepší, než zmetkoidní Apple produkty. Mac OS je taky hezký odpad, akorát na serfování po FB.

  Romane
  A opet jsme u toho. Udelejte s tou diskuzi KONECNE! neco. At si kazdy zaregistruje jeden nick a basta. Pak se tady blbci vydavaji za mne pritom kazdy vi ze ja resim pouze lidi s hloupym Androidem co lezou na fora o Apple obecne a navazejici se do nas diskutujicich. Ja chapu ze potrebujete aby se tu diskutovalo ale tohle fakt neni ono.

  Akce a reakce.

  Pokud tady pliveš krávoviny typu Lagdroid, že Android si nikdo soudný nekoupí, atd. Tak se nediv, že někdo tuhle demagogii otočí a bude si z tebe dělat taky srandu.

  Nechápu smysl tohoto stroje. Pokud máte rádi MacOS, tak spíš kvůli složitějším věcem a na to je třeba pročko. Ale k čemu je Air? Na nenáročnou práci stačí jakýkoliv počítač s Windows kolem 20000 Kč. Za 30 a víc seženete hodně výkonný notebooky, který se pročku vyrovnají, jenže chápu, že MacOS je supr pro grafiky, zvukaře… Ale smysl Air je jaký? Nahradit notebooky za 15 – 20 tisíc?

  Najväčším konkurentom Airu je iPad Pro 12,9. Magic Keyboard je naschvál predražená, aby Pročko neparazitovalo na MB Air, lebo keby stála okolo 150, tak by neexistoval jediný dôvod kúpiť Air (on v podstate neexistuje ani teraz). iPad Pro má lepší výkon, pokročilejší procesor s menšími tranzistormi, takže sa tak šialene nezahrieva, má lepší jasnejší displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, pokročilejšie zabezpečenie s FaceID, lepšie mikrofóny a reproduktory, webkameru, ktorá narozdiel od Air nie je zlý vtip a ako bonus dve špičkové kamery vzadu a Lidar senzor. Tie profi apky, ktoré potrebujú MacOS sa na Aire tak či tak nedajú používať kvôli poddimenzovanému chladeniu. Takže za mňa buď iPad Pro alebo rovno MacBook Pro 13, ale ten má tiež starý zlý deravý procesor, takže už rovno 16 na skutočnú prácu. Samozrejme hovorím len svoj názor, nech každý kúpi, čo uzná za vhodné.

  Ano, iPad pro dává daleko větší smysl než Macbook air, protože ten stejně není vůbec vhodný pro programátory, spíš pro běžné uživatele a iPadOS už svým systémem bez problému pro běžné uživatele postačí. Konektivita MB Air je taky na nic, takže souhlasím, iPad pro doporučuju daleko víc než Macbook air.

  Hodně lidi tady pomlouvá výkon Airu a porovná jej s modely Pro. Já si nemyslim, ze základní Pro 2020 má vyšší výkon – má starší cpu, horší int grafiku, pomalejší RAM a stejně jako air pouze jeden větrák – v čem tkví jeho větší smysl a vyšší výkon?

  Pro má vetrák spojený s chladičom na procesore cez heatpipe, takže vetrák CPU naozaj chladí a procesor dokáže dlhodobo v záťaži pracovať na vysoký výkon. Air má vetrák len na okrasu, nemá žiadny naozajstný účel, je to paródia na chladenie, v zahraničných testoch mal čip aj pri stredne ťažkých úlohách 100 stupňov a procesor tak permanentne znižoval výkon, aby sám seba neuškvaril. Core i5 desiatej generácie v Aire je tak reálne omnoho pomalšia ako Core i5 ôsmej generácie v Pro. Druhá otázka je, ako dlho to pri permanentne vysokých teplotách vydrží doska – odpoveď už poznáme, keďže Airy sa predávajú s týmto chladením od 2018. Mŕtvych dosiek so zhorenými CPU sú plné fóra. Ja to tu nepíšem, aby som niekoho urážal, ja dúfam, že ľudia sa uvedomia, nebudú to kupovať, Apple to opraví a ďalšiu generáciu už bude môcť kúpiť do rodiny alebo odporučiť.

  Za 1200€ čo stojí MB Air ten PC nedáva absolútne žiadny zmysel. Na email lebo okrem toho ten PC fakt nič nezvládne človek nepotrebuje ntb za 1200€ a pokial chce niekto kvalitný výkonný ntb za 1200 sa dá kúpiť rovnako hliníkový kvalitný stroj z i5 a poradným chaladenim, väčším a rýchlejším ssd a hlavne nvidia grafickou kartou a tento PC bude tak o 50% výkonnejší v CPU dlhodobom výkone a možno o 500% výkonnejší v grafickom výkone kde človek nebude čakať 123 rokov na render 4K videa ako na MB Air lebo ta nVidia nemá absolútne z takou základnou činnosťou problém kdež to Air ma skoro zo všetkým problém 😀 Naozaj ten PC je len odpad na planéte a kúpy to len ten čo mu predajca nakeca bludy alebo ten čo sa tomu nerozumie.. nikto normálny to kúpiť nemôže…. Naviac MacOS je oproti Windows fakt paródia na operačný systém zaseknuta v 90 rokoch.. bez urážky ale Windows je oveľa efektívnejší a výkonnejší systém.

  Už i já jsem vlastníkem modelu 2020 s i3kou.
  Ntb trochu tepla dá, ale zatím nic hrozného. Ale já si ho kupoval kvůli kancelářské práci a propojenost apple produktů. To splňuje …
  Kdo chce cvrkot musí jít do PRO. Ale po technické stránce to umístění větráku opravdu nechápu 😉

  Omlouvám se, ale je to prasečina. I tablet od Samsungu zvládne více a stojí o deset tisíc méně. Měl jsem MacBook Air 14 dní doma a šel z domu. Na vytápění mám plynový kotel. Na prohlížení webu , YouTube apod. je to předražené. Navíc Dell XPS za tu cenu je mnohem kvalitnější a zvládne i MacBook Pro.

  Mám Dell XPS 13″ aj Macbook Air 2020 i5. Dell sa zahrieva podstatne viac pri porovnateľných úkonoch.

  @ G ……………….. tie informácie sú asi vycucané z palca
  @ Jajakakak …… detto, samé nepodložené nezmysly plus písomný prejav podpriemerného žiaka ZŠ

  Jacka potřebuji stále, neb můj monitor má pouze jackový zvukový vstup – tedy jeden kabel navíc. Investice do rozbočovače USB, HDMi a USB-C se osvědčila, zatímco koupě adaptéru pro kabel z předchozího MB (MDP->USB-C) prostě nechodí. Holt vyhozených 130 Kč.
  V.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.