Zavřít reklamu

Spekulace o odstranění Lightning portu z iPhonů  se objevují zhruba od roku 2017, kdy je mnozí spojovali s tehdy převratným iPhonem X. Ten sice nakonec s Lightning portem dorazil, avšak v žádném případě tím spekulace ohledně jeho odstranění v budoucnu neutnul – ba právě naopak. V posledních měsících totiž zkazky okolo bezportových iPhonů sílí a jak se zdá, v dalších pár měsících budou ještě gradovat. Čím dál více zdrojů se totiž shoduje na tom, že v příštím roce iPhone bez jediného portu skutečně dorazí. Mezi ně se nově řadí i velmi přesný leaker Jon Prosser.

S Prosserovými předpovědmi se můžete v posledních měsících setkat na našem magazínu poměrně často. Jeho hvězda totiž strmě stoupá a to právě díky neuvěřitelně přesným předpovědím ohledně představení nových produktů a jejich technických specifikací. Ty se leaker dozvídá přímo od lidí z Applu a to v tak dokonalé formě, že díky němu s trochou nadsázky víme nejen den, ale i minutu představení novinky spolu s kompletními technickými specifikacemi a cenami. Jedná se tedy o muže, kterému se dá nyní opravdu věřit. Když proto nyní na svém Twitteru potvrdil, že příští rok skutečně dorazí iPhone bez jakéhokoliv portu, měli bychom s takto upraveným telefonem skutečně počítat. 

Prosser vnímá odstranění Lightningu částečně jako vzdor proti konkurenci, která čím dál častěji nasazuje konektory USB-C. Do těch je Apple mnohými uživateli, ale i úřady tlačen, avšak vzhledem k jeho vlastnostem jej do svých telefonů zkrátka nasadit nechce a to tak moc, že raději por zahubí úplně možná i za cenu určitého nekomfortu – tedy minimálně v prvních měsících. Je totiž naprosto jasné, že na bezportový iPhone si budou muset lidé zvyknout, jelikož nejen nabíjení, ale i synchronizace dat, obnovování v případě nouze či různé propojování příslušenství bude zkrátka zcela novou kapitolou. Nezbývá tedy než doufat, že se bude jednat o kapitolu spolehlivou a za pár let si na klasický Lightning port ani nevzpomeneme. 

Související články

Dnes nejčtenější

.