Zavřít reklamu

Font, chcete-li styl písma, který Apple používá ve svých operačních systémech, je jednoduchý, ikonická a zkrátka hezký. Kromě toho, že jej Apple používá ve svých systémech, tak jej najdete například také na zádech iPhonu (text iPhone), anebo třeba pod displejem MacBooků, kde se nachází kompletní název vašeho jablečného počítače. Styl písma, jenž Apple používá ve svých systémech, nese název San Francisco. Velmi podobný mu je známý font Helvetica, když se ale podíváte zblízka, tak zjistíte, že určité odlišnosti obě písma mají. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jak můžete font San Francisco stáhnout, a jak jej lze nainstalovat.

Jak stáhnout a nainstalovat písmo, které používá Apple nejen ve svých systémech

Apple svůj vlastní font nabízí zdarma ke stažení. Pokud si jej chcete stáhnout, tak se na vašem Macu přesuňte na stránku Fonts od Apple – stačí, abyste klepnuli na tento odkaz. Jakmile tak učiníte, tak na stránce sjeďte níže a stáhnetě si buď font SF Pro (využití v iOS, iPadOS či macOS) anebo SF Compact (využití ve watchOS). K dispozici jsou ještě styly SF MonoNew York. U vybraného fontu klepněte na tlačítko pro stažení. Jakmile se soubor s příponou DMG stáhne, tak na něj dvakrát klepněte. V novém okně poté klepněte na ikonu boxu a proveďte klasickou instalaci, ve které se proklikejte, společně s potvrzením podmínek, až na konec. Jakmile instalaci dokončíte, tak můžete začít písmo San Francisco používat naplno.

V původním odstavci jsem sice zmínil, že Apple svůj font nabízí zdarma ke stažení, to ale neznamená, že jej můžete používat kdykoliv a jakkoliv. Font San Francisco je k dispozici pouze pro vývojářskénekomerční účely – na komerční využití tedy můžete zapomenout. Po instalaci lze font využít prakticky úplně kdekoliv – ve Photoshopu, ve Wordu a v dalších programech, kde je volba písma dostupná.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější