Zavřít reklamu

Minulý týden představený 13” MacBook Pro je pro mnohé uživatele značným zklamáním. Přestože spekulace naznačovaly velká vylepšení, nakonec si musí stroj s drobnostmi, které jej kupředu posouvají jen nepatrně. Jedním z největších zklamání byly suverénně nezměněné rozměry rámečků kolem displeje, které se měly podle úniků vydat cestou 16” modelu a výrazně se zúžit, aby MacBook nabízel ve zhruba stejně velkém těle displej nikoliv 13”, ale 14”. Tento plán však Apple rozhodně nezahodil. 

Podle informací leakera @L0vetodream práce Applu na vývoji 14” MacBooku Pro, kterým ve svém portfoliu nahradí 13” modely, stále pokračují, přičemž nynější plán je jej představit v příštím roce. Co vše by měla novinka nabídnout sice leaker neprozradil, nicméně vzhledem k tomu, že se v souvislosti s rokem 2021 stále častěji skloňují displeje s mini-LED podsvícením, zdá se velmi pravděpodobné, že právě jeho nasazení bude u novinky jednou z nejzářivějších novinek. Očekávat se samozřejmě dají i nové procesory, přepracované chlazení, vylepšení reproduktorů a další řada věcí, které používání Macu zpříjemní. 

Je otázkou, kdy přesně by se mohl Mac v příštím roce ukázat. Poslední roky totiž potvrdily, že v případě tohoto produktu nemá Apple v žádném případě zaběhlý představovací harmonogram a s trochou nadsázky se dá říci, že jej “střílí” ven, kdy se mu zachce. Některé Macy totiž vychází na jaře, jiné si svou premiéru odbývají v létě a výjimkou není u Applu ani podzim. V tomto směru je tedy jakákoliv předpověď období, kdy by mohla novinka dorazit, naprosto bezpředmětná. Nezbývá tedy než doufat, že vůbec dorazí. 

Související články

Dnes nejčtenější