Zavřít reklamu

Velká očekávání střídá velké zklamání. Tak přesně takto by se dala bez nadsázky označit situace kolem nové generace sluchátek Powerbeats Pro. Ta měla podle naprosté leakerů dorazit již velmi brzy, což dokládaly i certifikace získávané Applem v uplynulých po celém světě, avšak jak se nakonec zdá, nic takového se nestane. Nové Powerbeats Pro sice opravdu dorazí, zřejmě však dostanou jen pár drobných interních úprav a budou prodávány stále jako Powerbeats Pro 1. generace

Že jsou všechny certifikace získávány jen kvůli možnosti začít v tichosti prodávat interně mírně upgradované Powerbeats Pro prakticky potvrdila databáze Evropské unie ukrývající veškerou elektroniku prodávanou na jejím území včetně té od Applu a potažmo Beats. U Powerbeats Pro totiž lze v databázi nalézt jak označení pro starší modely, tak i označení modelů, které byly v uplynulých týdnech certifikovány. A jelikož jsou tato označeny přiřazena přímo k Powerbeats Pro (2019), je víceméně jasné, jak se věci mají. Apple u nich zkrátka jen změnil určité vnitřní komponenty například kvůli finančním úsporám, což však musel nahlásit příslušným úřadům a sluchátka znovu certifikovat jakožto nezávadná. 

Databáze EU
Zdroj: MacRumors

Zklamání?

Nové informace o Powerbeats Pro jsou pro mnohé uživatele alespoň podle sociálních sítí velkým zklamáním. Obecně se totiž očekávalo, že sluchátka odkoukají funkce AirPods Pro jako například ANC či režim propustnosti, díky čemuž by se stala prodejně výrazně atraktivnější. Na podobné upgrady si však budeme muset takřka stoprocentně počkat minimálně dalších pár měsíců.

Související články

Dnes nejčtenější