Zavřít reklamu

Pokud pracujete ve sféře uživatelů, kteří používají jablečný operační systém macOS (a popřípadě také iOS či iPadOS), tak si mezi sebou můžete bez problémů posílat soubory z kancelářského balíčku iWork – tedy Pages, Numbers a Keynote. Soubory z těchto aplikací mají formát .pages, .numbers a .key. Na jablečných zařízeních tyto formáty bez problémů otevřete, avšak pokud je pošlete někomu, kdo má Windows, anebo se ocitnete v situaci, kdy si soubory vezmete s sebou a jste nuceni je otevřít na počítači s OS Windows, tak nastává problém. Tyto soubory zde totiž jednoduše neotevřete. Jak se s touto situací vypořádat a co dělat se dozvíte v tomto článku.

Jak otevřít formáty iWork na Windows

Existuje hned několik různých možností, s jejichž pomocí se lze s touto šlamastykou vypořádat. Některé návody doporučují celý dokument převést na ZIP a z něj potřebné soubory otevřít, jiné návody zase doporučují další složité postupy. Řešení je však vcelku velmi jednoduché – pokud tedy máte přístup k internetu. Ať už se snažíte ve Windows otevřít soubor Pages, Numbers či Keynote, tak se přesuňte na stránky iCloud.com, kde se pomocí svého Apple ID přihlaste. Jakmile tak učiníte, tak si na domovské obrazovce otevřete aplikaci podle toho, jaký soubor chcete otevřít. Jakmile tak učiníte, tak stačí, abyste v horní části obrazovky klepnuli na ikonu mráčku se šipkou. Poté se objeví okno, pomocí kterého můžete jablečné soubory jednoduše nahrát na iCloud, a poté je z internetového prostředí bez problémů spustit i na Windowsu.

Abyste se těmto zbytečným patáliím vyhnuli, tak je samozřejmě vždy lepší, abyste minimálně formát iWork převedli na formát kompatibilní s Microsoft Office. Toho docílíte tak, že v rámci Pages, Numbers či Keynote zvolíte při ukládání formát pro Microsoft Office, tedy Word, Excel či PowerPoint. Úplně nejlepší je samozřejmě dokumenty tvořit v aplikacích od Microsoft Office, avšak to si každý uživatel macOS dovolit nemůže. S sebou tedy vždy berte raději oba dva formáty, a to jak formát iWork, tak Microsoft Office.

Související články

Dnes nejčtenější

.