Zavřít reklamu

Týdny čekání na novou generaci 13” MacBooku Pro jsou u konce. Apple totiž před malou chvílí světu tento stroj skrze tiskovou zprávu představil. Bohužel se však nenaplnily všechny spekulace, které novinku předcházely jako například zúžení rámečků kolem displeje, Ty totiž zůstávají stejné jako u předešlé generace. 

Hlavní novinkou 13” MacBooku Pro (2020) je nasazení klávesnice Magic Keyboard s odděleným Touch ID a klávesou Escape. U novinky lze rovněž nakonfigurovat dvojnásobně vyšší maximální úložiště oproti předešlé generaci – konkrétně tedy 4 TB SSD. Totéž platí i u RAM paměti, kterou lze nově dostat až na 32 GB oproti 16 GB u předešlé verze MacBooku. Srdcem novinky jsou jako již tradičně procesory Intel Core i5 a i7 a to konkrétně jejich 8. a 10. generace (v závislosti na modelu) se čtyřmi jádry, přičemž druhé jmenované procesory mají nabízet až o 80% lepší grafický výkon. 

Příjemné je, že Apple u novinek zachoval ceny starší generace a to i přes navýšení základního úložiště. Novinku si tak můžete zakoupit již od 38 990 korun, přičemž za tuto cenu dostanete 1,4 GH Intel Core i5 8. generace s Turbo Boostem až 3,9 GHz, 256 GB SSD, Magic Keyboard a dvěma Thunderbolt porty. Pokud by vás pak zajímala cena top modelu osazeného 2,3 GHz čipsetem Intel Core i7 desáté generace, 32 GB RAM a 4 TB SSD, ta je rovných 112 990 korun. Nejedná se tedy v žádném případě o nic brutálního. 

Co se týče rozměrů stroje, ty bohužel zůstaly zachovány téměř ve všech směrech. Změnila se jediná tloušťka stroje, která již není 1,49 cm, ale 1,56 cm, což se však stalo velmi pravděpodobně jen kvůli nasazení Magic Keyboard. Přepracování se tedy takřka 100% nedočkal nedočkal nejen displej, ale ani vnitřní chlazení či další aspekty, které se obecně od stroje po představení jeho 16” bratříčka očekávaly. S trochou nadsázky by se tak dalo říci, že je novinka na první pohled spíš nenaplněným očekáváním, nežli výhrou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.