Zavřít reklamu

Podíváme-li se na nabízené produkty společnosti Niceboy, můžeme vidět, že si zde vybere skutečně každý. Niceboy tradičně nabízí produkty, u nichž je pravidlem skvělý poměr cena/výkon. Sluchátka Niceboy HIVE drops lákají na příjemný zvuk, Bluetooth 5.0, voděodolnost a samozřejmě nízkou cenu. Vyplatí se ale v obrovské konkurenci jejich koupě? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Obsah balení a design produktu

Nejprve se ale podívejme na obsah balení. Sluchátka dorazí v malé krabičce, ve které naleznete manuál, USB-C kabel, náhradní špunty a samozřejmě sluchátka v nabíjecí krabičce. Její vzhled vás asi nepřekvapí. Je vyhotovena z umělé hmoty v matné černé barvě. Na víku můžete vidět logo společnosti Niceboy, na přední straně pak LED diodu tradičně indikující stav baterie. Vzadu pak naleznete zdířku pro USB-C kabel. Samotná sluchátka designově nevynikají a mají osvědčený vzhled klasických špuntů. Na vnější straně můžete vidět dotykovou plochu a LED diodu, která signalizuje například správné uložení do krabičky či aktivovaný párovací režim. Dotyková plocha slouží k úkonům, které by každý u podobných sluchátek očekával. Dotykem tedy můžete přehrát/pozastavit skladbu, zvýšit/snížit hlasitost, přijmout/pozastavit/odmítnout hovor, spustit následující/předchozí skladbu či aktivovat Siri. Vše je klasicky skvěle a srozumitelně popsáno v češtině v přiloženém manuálu.

Technické specifikace

Nyní krátce k technickým specifikacím produktu. Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE drops disponují Bluetooth 5.0 a podporují profily HFP, HSP, A2DP, AVRCP. Nabízí rovněž krytí proti vodě díky certifikaci IPX4, takže sluchátka můžete používat i za deště. Výrovce uvádí, že dosah je přibližně 10 metrů, ovšem věřte, že venku jste schopní tento udávaný limit i několikrát překročit. Frekvence sluchátek je pak 20 Hz až 15 kHz a citlivost 94dB (s možnou odchylkou 3dB). Dále zde naleznete 6mm reproduktory. Sluchátka nabízí výdrž na jedno nabití až 3 hodiny, což je dnes už podprůměr. Celkově máte v tomto malém těle k dispozici až 12 hodin hudby (s pouzdrem). HIVE drops rovněž disponují funkci MaxxBass, nebudete tedy ochuzeni ani o slušné basy. Cena sluchátek je standardně 1490 korun.

Párování

Jelikož nemá společnost Niceboy pro sluchátka žádnou svou aplikaci, je párování opravdu snadné. V tomto případě postačí sluchátka vyjmout z krabičky a podržet na obou sluchátkách multifunkční tlačítko. Jakmile začne dioda na sluchátkách střídavě blikat modrou a červenou barvou, je třeba jít do Bluetooth menu a najít “Niceboy HIVE drops”. Že se spárování povedlo potvrdí akustická výzva a dlouhé modré probliknutí na diodě sluchátek. Sluchátka se pak ke smartphonu automaticky připojí po vyjmutí z krabičky.

Vlastní zkušenost

Jakmile padne řeč na sluchátka, hlavním zkoumaným aspektem je samozřejmě zvuk. Niceboy HIVE drops jsou skutečně hlasitá, nejčastěji tedy budete mít hlasitost nastavenou mezi 70 a 80 %. V tomto rozmezí nemají sluchátka se zvukem problémy a výšky i hloubky zní přirozeně. Jakmile tuto hodnotu překročíte, hloubky i výšky mohou znít poměrně nepříjemně, jelikož sluchátka skutečně “řvou”. Zvuk ale lze rozhodně hodnotit pozitivně, jelikož vyšší hodnotu hlasitosti zpravidla nastavovat nebudete. Co naopak pozitivní není jsou špunty, které jsou malé a doporučuji ihned po rozbalení vyměnit za přiložené větší. Sluchátka poté sedí v uchu o poznání lépe a nemusíte se obávat ztráty či vypadnutí. Jsou tedy jako dělaná i pro sport, o čemž svým způsobem vypovídá i certifikace IPX4. Oceníte i krabičku, jejíž rozměry jsou skutečně příjemné a v kapse ji ani nepocítíte. Spolehnutí je samozřejmě i na vestavěný mikrofon, který zaručí, že vás protistrana uslyší za kterékoliv situace. Je opravdu jedno, zda se jedná o hovor či například videokonferenci. Mínusem může u tohoto produktu být nízká výdrž na jedno nabití, jelikož maximální výdrž okolo 3 hodin dnes už garantuje kdekdo. Je tedy na vašem uvážen, jak dlouho vám přibližně trvá průměrný poslech hudby, a jak chcete sluchátka vlastně využívat.

Závěr

Co říct závěrem? Niceboy HIVE drops jsou slušně hrající bezdrátová sluchátka, která vás rozhodně nezklamou. Za přijatelnou cenu dostanete líbivý kus příslušenství, který vám zpříjemní kdejakou situaci, kde byste sluchátka mohli využít. Pokud tedy máte rádi nenápadná bezdrátová sluchátka špuntového typu, tato by vás mohla bavit.

Dnes nejčtenější

.