Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Spíše se nabízí otázka, proč to u nás nejde a jinde ve světě ano. V čem jsou naše sítě jiné, než sítě v zemích, ve kterých Apple Watch fungují. Ten systém už přece někde někdo vymyslel, tak proč ho naši operátoři dle jejich vyjádření vyvíjí znovu…

  Protoze jiz jinde fungujici system neni z hlav debilnich a podvodnych ceskych operatoru pracujicich na principu kartel. dohod. To neni vymysl, ale hola realita!!! Jinak se snazi objevit “ameriku” cili vymyslet vymyslene!!
  Jak VF, tak TM, od zacatku jedou na dratech O2, takze musi poslouchat!

  Staci se podivat do ceniku nasich operatoru. Na to staci selsky rozum, aby slo usoudit, ze se jedna o kartel.

  Každá mobilní síť je složena z řady technologií různých výrobců, každá je do značné míry oersonalizovaná a unikátní, nejspíš na světě neexistují ani dvě stejné.
  Pokud je celý ekosystém postaven na logice unikátního čísla, pak změna znamená úpravu celé řady systémů. To se při očekávaném množství zákazníků u nás prostě nemůže zaplatit.

  Jsem rád, že se tu najde i někdo rozumný! 👍

  Lidi mají pocit, že vše je tak jednoduché jako “hop na krávu a je z toho tele”. Tak to je jen u těch krav…

  České operátory nemám v lásce, ale kdyby to bylo tak jednoduché (a lukrativní), už by to bylo. Nehledě na to, že hodnotit tu náročnost implementace eSIM pro Watch od stolu, bez znalostí systémů a infrastruktury českých operátorů, je minimálně krátkozraké.

  A není škoda, že se tím „zabývají“ už několik let a stále jsou ve fázi příprav/analýzy? Pokud se tím zabývali.

  Presne takéto vyjadrenia by má zaujímali ale od slovenských operátorov. Vedeli by ste sa pozrieť aj na slovenský trh?

  Já bych spíše očekával od redaktorů kritický přístup v komunikaci, přesně jak psal Tom. Čili okamžitě se ptát, proč u stejného T-Mobilu v Německu to jde a tady ne. Tohle není seriózní novinářská práce.

  Ptát se, proč to zde nejde a v Německu ano mi přijde popravdě stejně zbytečné jako ptát se, proč tu máme drahá data a jinde jsou levná. Vyjádření je stejně vždycky naprosto stejné a nicneříkající. Navíc věřím, že každému je jasné, že LTE je podporováno jen v zemích, kde dává smysl buď operátorovi z hlediska ziskovosti nebo Applu z hlediska uživatelské základny. Česko nespadá evidentně ani do jedné kategorie.

  O2 dodneška nemá ani Wi-Fi volání u iPhone jen pár Samsungů a Vy po něm chcete esim do hodinek???

  Dekuji za clanek. Z vyjadreni operatoru jsem zklamaný ale ne prekvapeny. Pro me osobne davaji AW smysl jen s LTE. Tak letos zase nic. Take by me zajimalo proc stejna spolecnost (VF, TM) v zahranici LTE pro AW umi a u nas ne. V cem je v ČR SW a HW jiny?

  Pokud je to v infrastruktuře, tak pomoc přechod na sítě 5G. Uvidíme, jestli je to v infrastruktuře, nebo i pak se budou vymlouvat česky operátoři, ale zavedení této technologii bude pro mě znamenat klidně změnu operátora.

  Proč by měl operátor zavádět duplicitu čísla, přicházet tak o další peníze, když vám může prodat další SIMku s měsíčním tarifem? Podle mně, je to jenom nenažranost našich operátorů.

  Pokiaľ viem, nemôžeš si tam dať „e-sim“ ale funguje iba s duplikovanou sim čo je iné riešenie. Inak by si už mnoho ľudí kúpilo paušál na e-sim a nahodili do watch…

  Ahoj, bohužel je to o lidech v těchto firmách v ČR. Bohužel stát to moc nevlivní:-/ O2 neboli Cetin to má pod palcem :// Což má své negativní důsledky. Konkurence nefunguje :///

  Pokud v Německu s německým paušálně Apple Watch fungují. Co se stane když sem k nám přijedou. Taky jim to tu funguje ?
  Nebo mají smůlu ?

  Tak jsem se podíval kde všude funguje e-sim v apple watch. Hledal jsem nejbližší země a k mému překvapení T-Mobile Maďarsko, O2 a Vodafone Německo. Osobně nevěřím že u nás jsou nasazeny systémy které se tak moc liší od našich sousedů takže jen akademické odpovědi proč ne a proč ano.

  Jak je sakra mozny ze to analyzuji? Pred rokem a pul po predstaveni AW4 (nebo ktere verze to byla) preci psali, ze uz to testuji….to mi hlava fakt nebere!

  Není pravda že „Hodinky bez podpory LTE totiž bohužel Apple vyrábí je v hliníkové verzi“ nejspíš
  se jen neprodávaji zas u nás

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.