Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To je nejen na iPhonu mor a největší zlo, mikrotransakce a předplatné. Je to rakovina celého světa aplikací a už pomalu se ani nedá najít aplikace, buď zcela zdarma, nebo jen placenou jednou, nebo mikrotransakce v podobĚ jediné platby a to je odstranění reklamy. Smutné je, že i dříve kouené aplikace, najednou změnily model a chtějí za to předplatné.
  Nemám nikde nic předplaceného, vše si ráda koupím jen jednou, ne za to neustále platit. Někdo by to měl dát už do pořádku, takhle je všude záplava většinou nekvalitního SW.

  Chtěla bych prosím poradit, chci si koupit iPad, půjdou mi tam všechny hry a aplikace, co jsem si kupovala na iPhonu? Jako jde o to, že za nějaký SW jsem už zaplatila, tak bych nerada kupovala, úplně to a samé, ještě jednou, jen proto, že mám iPad! To by bylo jak zvrácené, tak i nemorální.

  Díky, Marťa.

  Tenhle článek obsahuje kupu nesmyslů a hlavně hodně paniky. Hlavně tahle část:

  … aplikace často nabízí možnost týdenního vyzkoušení zdarma po zadání kreditní karty a následně po uplynutí této lhůty strhne každý měsíc například 30 dolarů. Uživatele o této nekalé činnosti často informuje pomocí takřka nečitelného textu ve smluvních podmínkách. …

  1) „… aplikace často nabízí možnost týdenního vyzkoušení zdarma …“ to je OK. Každý si může vyzkoušet jestli to dělá co má. Když mu předplatné nic nepřináší, tak ho snadno smaže. Při koupi předplatného jasně vidí, kolik ho to bude stát.

  2) „….po zadání kreditní karty…“ – to není pravda. Karta se při nákupu do aplikace nezadává.

  3) „…nečitelného textu ve smluvních podmínkách…“ – opět nepravda. Podmínky jsou jasně a přesně vidět. Apple zrovna tohle kontroluje jako zběsilý a není snadné této kontrole při schvalování aplikace vyhovět. Vím to z vlasní zkušenosti.

  Pří nákupu předplatného se musí aspoň trochu myslet. Bože, kdo si nainstaluje QR čtečku s týdenním předplatným 30$?

  Ale prosím vás :) kolikrát už jsme i zde psali o tom, že se vývojářům podařilo procpat do App Store aplikace, která nebyla absolutně podle pravidel Applu ale zkrátka prošla a díky tomu mohla z lidí tahat peníze. Článek je o tom, že si lidé mají dávat při využívání App Store pozor a to právě kvůli tomu, že se čas od času stane, že „špatná“ aplikace prostě sítem projde. A kdo si nainstaluje QR čtečku s předplatným? Ti, kteří od ní očekávají extra funkce, které zdánlivě nabízí – opět velmi starý trik, který je využíván léta a na který se bohužel lidé stále dokáží chytit.

Vložte vlastní komentář

celý text