Zavřít reklamu

Digitální korunka sloužící pro ovládání je nedílnou součástí Apple Watch od jejich první generace. Podle informací několika na sobě nezávislých zdrojů v čele s youtuberem EverythingApplePro a leakerem Maxem Winebachem to však nyní vypadá, že o tento ikonický prvek v příštím roce přijdou. Ustoupit totiž bude zřejmě muset snímači otisků prstů.

Není tomu tak dávno, co se objevily informace o prototypech Apple Watch, na kterých Apple testuje Touch ID – tedy technologii zajišťující autentizaci pomocí otisku prstu. Testovat by konkrétně měl hned dvě varianty – konkrétně variantu se snímačem otisků prstů v displeji a variantu se snímačem otisku na boku hodinek. Vývoj druhé varianty je pak o poznání dále a jak se nyní zdá, její nasazení u Apple Watch v příštím roce se zdá jako poměrně pravděpodobné. Bohužel, kvůli nutnosti skenu relativně velké části prstu by nestačilo pro snímání jen malé kolečko digitální korunky a tudíž bude nutné bok hodinek přepracovat. Digitální korunku tedy nahradí velmi pravděpodobně podlouhlá snímací ploška, která už by měla zajistit uživateli spoléhajícímu se na Touch ID vysokou míru zabezpečení. 

Apple Watch Series 7
Zdroj: EverythingApplePro

S podobným řešením by měl Apple v příštím roce přijít nejen u Apple Watch, ale i u iPhonu SE 3. generace, který by se měl dočkat snímače otisků prstů v Power Buttonu. Díky tomu by tak měl Apple roztáhnout jeho displej přes celou přední stranu a designem jej tak přiblížit iPhonům řady X – tedy bezrámečkovým. Kvůli úspoře nákladů nicméně nevsadí na Face ID, ale na Touch ID, které vyjde i přes určité přepracování stále levněji než 3D skenovací modul obličeje. I tomuto telefonu by sice slušel daleko víc snímač implementovaný přímo do displeje, nicméně jeho cena by cenu Touch ID v bočním tlačítku opět převyšovala, kvůli čemuž by musel Apple vyšponovat i cenu samotného telefonu, což by se neblaze projevilo na jeho prodejích. 

Související články

Dnes nejčtenější