Zavřít reklamu

Apple by se dal v rámci technologického světa označit za dobrého samaritána, který nikdy nejde pro dobrý skutek daleko a snaží se pomoci, kde se jen dá. Ať už se jedná o živelné katastrofy, ekonomické krize nebo jakéhokoliv další příkoří, jablečná společnost neváhá a snaží se danou zemi finančně podpořit. Výjimkou není ani koronavirus, který má paradoxně na tohoto technologického giganta obrovský dopad a výrazně mu zatápí pod kotlem. I přes toto úskalí se ale Apple rozhodl zásobit americké nemocnice zhruba 2 miliony chirurgických masek řady N95.

Ne nadarmo se říká, že je jablečná společnost takovým obětním beránkem nadnárodních korporací. Vyslovují jí nedůvěru vlády zemí po celém světě, potýká se s právními problémy a na hlavu se jí sype jedna závažná žaloba za druhou. I tak se ale v těžkých časech dokáže Apple zachovat férově a využít svůj kapitál pro dobro lidstva. Zářným příkladem může být prohlášení Mika Pence, viceprezidenta Spojených států, který oznámil příslib technologického giganta zásobit nemocnice až 2 miliony masek N95, jež mají ulevit přetíženému zdravotnickému personálu a zajistit mu dostatečnou ochranu. Zásob je totiž pomálu a tamní vláda se snaží seč může, aby do boje proti koronaviru zapojila také soukromý sektor.

Není tedy divu, že byl minulý týden podepsán nový zákon, který zbavuje soukromé společnosti právní odpovědnosti a nutnosti vlastnit nejrůznější certifikace, aby mohly vyrábět chirurgické masky a roušky. Apple se tak k iniciativě s radostí přidal a ihned přislíbil pomoc, jež by měla dorazit zanedlouho právě v podobě masek, které jsou po celém světě výrazně nedostatkovým zbožím. Spojené státy by navíc podle vyjádření mohly potřebovat až 3.5 miliard roušek, soudě dle aktuálních prognóz. Záleží tedy jen na tom, jak rychle se podaří šíření nákazy zastavit a kolik lidí bude nakonec koronavirem postiženo. Tak či onak se rozhodně jedná o přívětivý krok, kterým si Apple zaslouží přízeň veřejnosti i státníků. Konec konců, dohromady na pomoc nemocným a zmírnění ekonomických dopadů společnost vydá až 15 milionů dolarů, což není malá suma. Nezbývá tedy než čekat, jak se momentálně situace vyvine a zda pomoc jednotlivých korporací přispěje ke zpomalení pandemie.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější