Zavřít reklamu

Přestože se 4. generace iPadu Pro, která byla světu odhalena ve středu, ještě ani nezačala prodávat, už je relativně dost slyšet o jejím částečném nástupci. Apple má totiž podle relativně velkého množství zahraničních zdrojů chystat na letošní rok ještě minimálně jeden iPad Pro – konkrétně model s mini-LED podsvícením. Právě o tom dnes opět promluvily zdroje portálu DigiTimes. 

Podle zdrojů DigiTimes z dodavatelského řetězce by měl být Apple již předběžně dohodnut se svými partnery na výrobě této novinky. Jednat by se konkrétně mělo o 12,9” model s mini-LED podsvícením displeje, který má nabízet o poznání lepší zobrazovací vlastnosti než nynější Liquid Retina, na kterou Apple vsází od roku 2018. Mini-LED displeje by měly být v první řadě velmi úsporné na energii, po konstrukční stránce by pak měly být i velmi tenké. Co se jejich zobrazovacích vlastností týče, ty by se měly velmi blížit OLED displejům, což by byla vynikající zpráva. V maximálním jasu by pak měly OLED panely dokonce výrazně překonávat. 

Kdy přesně Apple 12,9” iPad Pro s podobnými vylepšeními světu představí zatím není zcela známé. Zdroje totiž bohužel hovoří jen o posledním čtvrtletí letošního roku. Jelikož však v minulosti Apple nové iPady představoval zpravidla v říjnu, dá se předpokládat, že ani letošek nebude v tomto ohledu jiný. Záležet nicméně bude i na tom, jak se bude nadále vyvíjet situace kolem koronaviru. Pokud by totiž nedej Bože svět decimovat po celý rok, bylo by v ohrožení i podzimní představení všech Apple novinek. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější