Zavřít reklamu

MacBookem Air (2020) se Apple trefil přímo do černého. Vyplývá to alespoň z prvních zahraničních recenzí a nově i výkonnostních testů, které se začínají pozvolna objevovat na internetu. Novinka, která se světu představila teprve ve středu, v nich totiž válí. 

O první detailnější pohled na výkon stroje se zasloužil Jason Snell z portálu Six Colors, kterému se dostal do rukou konkrétně model osazený čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 10. generace s taktem 1,1GHz a Turbo Boostem 3,5GHz. Ten si lze nakonfigurovat už za 32 990 korun, přičemž za tuto cenu nabízí 8 GB RAM a 256GB SSD disk. Takto nakonfigurovaný MacBook Air tedy stojí stejně jako základní model Air (2019) při jeho vstupu na trh. Ten však nabízel v základu “jen” 128GB SSD a dvoujádrový procesor Intel Core i5 8. generace s taktem 1,6GHz a Turbo Boostem 3,6GHz (stejně jako model z roku 2018). Cena je však ve výsledku jednou z mála věcí, ve které se mohou tyto dva stroje rovnat. Ve výkonnostních testech totiž roznesl letošní model svého loňského předchůdce doslova na kopytech. 

Benchmark MacBooku Air 2020

V benchmarkových testech získala novinka při testu jednoho jádra o 32 % lepší skóre než její loňský předchůdce. V testu více jader pak byl rozdíl dokonce propastných 63 %. Výkonnostní nárůst je tedy u nového Airu oproti předešlým generacím vskutku markantní. Zajímavé však je, že na iPad Pro z roku 2018 osazený procesorem A12X Bionic letošní Air stále nemá, byť je toto porovnání nutné brát s patřičnou rezervou, jelikož proti sobě stojí dva velmi rozdílné čipsety tepající v rozdílných zařízeních s rozdílnými operačními systémy.

Benchmark MacBooku Air 2020

Pokud se tedy nyní rozmýšlíte nad nákupem MacBooku Air a rádi byste jej využívali i na těžší než kancelářskou práci, konfigurace s i5 či i7 by pro vás mohla být jako stvořená. Už loňské MacBooky Air si na nedostatek výkonu pro běžnou práci stěžovat nemohly a letošní generace posouvá veškeré pracovní možnosti na zcela novou úroveň. To vše přitom za parádní cenu, díky které se stane z novinky velmi pravděpodobně solidní prodejní hit. 

Související články

Dnes nejčtenější

.