Zavřít reklamu

Úniky informací ohledně chystaných hardwarových i softwarových Apple produktů nabírají na obrátkách. Svůj podíl na tom má i získání části kódu iOS 14, který mají k dispozici redaktoři z 9to5mac. Díky tomuto úlovku jsou totiž schopni odhalit mnohá tajemství, které Apple drží zatím před světem pod pokličkou a pracuje na nich interně. Co tedy vývojáři spolupracující s 9to5mac vyštrachali dnes nového?

Kód iOS 14 neodhaluje svým způsobem nic nového, jelikož potvrzuje de facto vše, co uniklo v předešlých týdnech. Vývojáři v něm nalezli například zmínky o nové generaci iPadů Pro, která se dočká trojitého fotoaparátu se specifikacemi fotoaparátů iPhonů 11 Pro. Těšit se tak můžeme na fotoaparát ve složení širokoúhlý objektiv, ultraširokoúhlý objektiv a teleobjektiv, přičemž tyto objektivy budou doplněny speciálním ToF senzorem pro 3D mapování prostoru před fotoaparátem. Díky tomu by tak měl být iPad daleko využitelnější pro rozšířenou realitu. 

Pochybovat už nemusíme ani o příchodu iPhonu 9, který je též známý jako iPhone SE 2. Ten dostane podle kódu klasické Touch ID, které víceméně potvrzuje i zachování designu rámečkových iPhonů typu 8. Ačkoliv se představení této novinky očekává už na konci března, zmínky o ní jsou kvůli kompatibilitě i v iOS 14. Rozhodně se tedy nemusíte obávat toho, že by Apple hodlal novinku představit až na podzim, jelikož k tomu velmi pravděpodobně nedojde. V posledních dnech se sice objevují obavy z možného odsunutí představení kvůli epidemii koronaviru, avšak nynější situace v Číně se začíná naštěstí již pomalu uklidňovat, díky čemuž se mohou výrobci iPhonů 9 pustit opět do práce. 

Z kódu se podařily vydolovat i detaily ohledně nové generace Apple TV. Ta by mohla být teoreticky levnější a to hlavně díky novému typu ovladače, který Apple alespoň podle kódů připravuje a který je v současnosti jedním z důvodů, proč se Apple TV jen těžko měří v oblíbenosti s levnějšími streamovacími boxy. Právě ovladač totiž tlačí její cenu strmě vzhůru, což by se mohlo u nové generace konečně změnit. Nynější Siri Remote by se tak mohl teoreticky začít prodávat samostatně jako volitelné příslušenství. 

Související články

Dnes nejčtenější

.