Zavřít reklamu

Jablečná společnost se často pyšní odolností a výdrží svých smartphonů, které údajně přežijí i pád na tvrdý podklad a jen tak nějaký materiál je nezničí. Mnoho YouTuberů, recenzentů a testerů ale toto tvrzení bere příliš doslovně a podnikají nejrůznější crashy testy, kde porovnávají různé značky a vystavují telefony poměrně extrémním podmínkám. Podobný případ pochopitelně nastal i u nové vlajkové lodě Samsungu, Galaxy S20 Ultra, která si to rozdala s iPhonem 11 Pro Max.

Někteří lidé se zkrátka vyžívají v ničení smartphonů a není divu. Jednotliví technologičtí giganti se doslova předhánějí v tom, čí telefon bude odolnější a mnohdy se ohánějí marketingovými řečmi, které nejsou tak docela pravda. V tu chvíli přicházejí na řadu testeři, kteří si drahá a značková zařízení vezmou na paškál a vystavují je nepříznivým podmínkám, jimž by potenciálně mohl čelit i běžný uživatel. Nejinak je tomu i u Samsungu a Applu, jejichž vlajkové lodě se utkaly v extrémním crash testu, který nakonec skončil více méně remízou. Během prvního kola testu, kdy YouTuber nechal oba telefony spadnout z 1 metru naplocho, měl navrch telefon Galaxy S20 Ultra, jehož pád téměř neovlivnil. Jablečný smartphone dopadl o něco hůře a sklo na zádech telefonu se úplně rozsypalo. Druhé kolo, kdy telefon padal z též výšky bokem, si ale získal iPhone a neutrpěl žádné vážné poškození.

Třetí kolo naopak testovalo pád obrazovkou napřed a nutno podotknout, že v tomto případě se nová generace ze stáje jablečného giganta příliš neosvědčila. Dotykový displej náraz sice přežil, ale dopadl o poznání hůře než v případě Galaxy S20 Ultra, jehož obrazovka zaznamenala jen pár škrábanců. Aby se tato remíza definitivně rozsekla, připravil si YouTuber poslední a dost nekompromisní test, jenž měl určit finálního vítěze. Oba telefony tak byly vystaveny pádu z 1.5 metru, a to rovnou desetkrát za sebou. Zatímco smartphone z dílny jihokorejského Samsungu skončil v naprosto katastrofálním a nepoužitelném stavu, iPhone 11 Pro Max na tom sice vzhledem nebyl o moc lépe, ale zůstal plně funkční. Jediná zničená součástka tak byla přední kamera, která nepřežila pád obrazovkou napřed. Rozhodně se však jedná v případě obou společností o dost pozoruhodné výsledky a je jisté, že uživatelé se případného upuštění telefonu bát nemusí.

Související články

Dnes nejčtenější

.