Zavřít reklamu

Přestože by se mohlo zdát, že jablečná společnost se ve svých patentech poslední dobou zaměřuje výhradně na iPhone a další staronová zařízení, není tomu docela tak. Apple totiž pokukuje také po chytrém prstenu, který by umožňoval v podstatě totéž co Apple Watch, jen v kompaktnější a nenápadnější verzi. Jediným problémem dosud byl design a to, jak by mohl prsten obsáhnout všechny potřebné senzory. S řešením naštěstí Apple přispěchal v nejnovějším patentu, kde nastiňuje efektivní východisko.

O chytrém prstenu jsme v minulosti psali již mnohokrát, avšak dosud nebylo vlastně jasné, jak přesně by mohl vypadat finální design a jaké funkcionality by mohl nabídnout. To mění nový patent, kde se Apple chlubí poměrně pozoruhodným technickým řešením a způsobem, jakým lze v minimalistické podobě seskupit řadu potřebných senzorů. Struktura prstenu by totiž vůbec nemusela být pouze statická a nehybná, jak se dosud předpokládalo. Jablečná společnost má totiž v plánu z nového zařízení udělat jakýsi univerzální ovladač, který bude poskytovat haptickou zpětnou vazbu a půjde pomocí něj dotykem jednoduše reagovat na příchozí oznámení. K tomu je však třeba plejáda senzorů, mezi něž patří také tlaková, tahová, ultrasonická, optická a dotyková čidla. V případě vibrací a haptické odezvy by bylo třeba zakomponovat také malou součástku, jež bude aktivně komunikovat s dalšími zařízeními.

To vše ale vyžaduje poměrně hodně místa, a tak Apple přišel s unikátním designem, díky němuž by bylo možné strany prstenu natáhnout podél prstu tak, aby tvořily tvar podobný trubici. Ve finále by tak v natažené formě zařízení obepínalo velkou část prstu, včetně některých kloubů. Kruhové tělo by tak bylo možné libovolně prodloužit a v případě potřeby zase zmenšit na úroveň pouhého prstenu. Této funkcionality by bylo možné docílit například pomocí západky s několika panty, případně flexibilní membránou, s níž by šlo manipulovat. Alfou a omegou by byl jakýkoliv materiál, který by umožňoval efektivní pohyb všech částí, a to bez většího odporu. Pohybující se část prstenu by mohla obsahovat také kryt či drobné teleskopické součástky, jež by chránily senzory a zpevňovaly by celkovou strukturu. Díky natažení přes kloub by navíc zařízení mohlo odhadovat pohyb prstu a na základě toho například zaznamenávat různá gesta. Stejně na tom jsou i čidla, z nichž některá by mohla fungovat pouze ve stavu, kdy prsten obepíná větší část prstu. Uvidíme, zda po tomto konceptu Apple nakonec sáhne, nebo ho raději uklidí šuplíku.

Související články

Dnes nejčtenější

.