Zavřít reklamu

Zázraky se dějí. Takto by se dal shrnout poslední „příběh“ známého YouTubera Hugha Jeffreyse, který se na svém kanále zaobírá opravováním (nejen) produktů od Applu. V posledním videu dle jeho slov vyměnil iPhone 6s a 20 dolarů k tomu za rozbitý 13″ MacBook Pro z roku 2017. Konkrétně byl tento MacBook poskládaný ze dvou zařízení – první zařízení mělo nefunkční displej a funkční „vnitřnosti“, druhý MacBook měl poté funkční displej, avšak špatně fungující hardwarové komponenty. Vznikl tak tedy jeden 100% funkční MacBook a druhý kompletně nefunkční – a právě ten Hugh Jeffreys odkoupil. Další vadou na kráse byla barevná odlišnost dvou výše zmíněných dílů.

Podtrženo sečteno, konkrétně na zakoupeném MacBooku nefungoval displej, klávesnice, trackpad a systém nemohl rozpoznat baterii. Hugh Jeffreys se rozhodl funkčnost zařízení otestovat připojením externího monitoru, klávesnice, myši a nabíječky, což se mu povedlo. Dostal se do systému a v rámci informací o hardwaru zjistil, že MacBook není schopný načíst žádné informace ohledně interní klávesnice, trackpadu, a ani baterie – začal se tedy obávat nejhoršího, a to nefunkční základní desky. Hugh se tedy pustil do rozebrání MacBooku, aby zjistil, zdali nebyl MacBook utopený a zdali deska nevykazuje nějaké známky poškození. Tohle však záhy vyloučil a rozhodl se MacBook odnést nejbližšímu autorizovanému prodejci značky Apple.

Zde Hugh Jeffeys technikům sdělil, že MacBook již otevřel a požadoval pouze výměnu klávesnice. To však není možné, jelikož klávesnice je součástí samotného „těla“, které obsahuje kromě klávesnice také trackpad a baterii. V autorizovaném servise tedy proběhla výměna onoho těla a klávesnice společně s trackpadem začala fungovat, avšak MacBook stále nedokázal rozpoznat baterii. Technici tedy vyzkoušeli namontovat další těla a ani v jednom případě se nepovedlo baterii „rozchodit“. Když už si ž technici nevěděli rady, MacBook poslali přímo do Applu. Po dvou týdnech Apple v MacBooku vyměnil celou základní desku a na světě byl tak prakticky úplně nový MacBook – pouze bez displeje. Asi byste čekali, že v tomto případě si bude muset Hugh Jeffreys opravu zaplatit sám, avšak opak je pravdou. Opravy a nové díly v celkové hodnotě 700 dolarů byly nakonec proplaceny Applem v rámci prodloužené záruky a Hugh Jeffreys tedy nezaplatil ani korunu.

V tomto čase tedy stál „nový“ MacBook Pro Hugha Jeffreyse pouhých 20 dolarů a jeden starý iPhone 6s, společně s několika týdny čekání. Jakmile si youtuber opravený MacBook vyzvedl, objednal displej, který už vcelku jednoduše nainstaloval. V určité části videa lze ale vidět, že se nejednalo o originální displej, jelikož text MacBook Pro na těle displeje rozhodně nebyl tak dobře zpracovaný a nevypadal stejně, jako ten na originálním displeji. Za cenu 20 dolarů a jednoho iPhonu je však i takový MacBook velmi výhodný. Na celé video se můžete podívat níže:

Související články

Dnes nejčtenější

.