Zavřít reklamu

V poslední době se na iOS a iPadOS rozmohl malware, který se projeví v aplikaci Kalendář. Po nakažení Kalendáře uživatelům chodí různá nesmyslná upozornění, která vás nutí provést nějakou akci, aby z vás hackeři získali různá data. Tímto malwarem můžete váš iPhone či iPad „nakazit“ navštěvováním warez, pornografických či podvodných stránek, kde už jen stačí klepnout na škodlivý odkaz, který vám poté instalaci kalendáře nabídne. Jak se tohoto malwaru jednoduše zbavit?

Jak z Kalendáře na iPhonu odstranit malware

Malware, který se dokáže do Kalendáře nainstalovat, ve skutečnosti tak úplně malwarem není. Jedná se pouze o speciálně vytvořený kalendář, který uživatel nevědomky odebírá. Díky tomu mu poté chodí různá upozornění, i když zrovna nechce. Tohoto problému se dá zbavit vcelku jednoduše. Stačí, abyste se z odběru tohoto kalendáře odhlásili. Odhlášení odebírání kalendáře můžete provést v nativní aplikaci Nastavení, kde sjeďte o něco níže. Zde poté najdete sekci Hesla a účty, kterou rozklikněte. Tady už jen stačí rozkliknout možnost Odebírané kalendáře, kde v seznamu najděte a rozklikněte onen škodlivý kalendář, a poté zvolte možnost Smazat účet. Tuto akci pak už jen stačí potvrdit stisknutím Smazat účet.

Nejčastěji se odebíraný kalendář jmenuje Click Subscribe. Stačí tedy, abyste v seznamu účtů vyhledali tento kalendář, a poté se z jeho odběru odhlásili. Jakmile se z odebírání odhlásíte, tak už nemusíte mít žádné další obavy. Jak už jsem zmínil v úvodu, díky sandboxu se do vašeho iPhonu či iPadu pravá forma škodlivého kódu jen tak nedostane. Abyste se proti podobným nepříjemnostem v podobě škodlivého kalendáře vyhnuli, tak je třeba při procházení internetem používat selský rozum, nenavštěvovat podezřelé stránky a neklikat na škodlivé odkazy.

Takto vypadá škodlivý kalendář na iPhonu:

Dnes nejčtenější

.