Zavřít reklamu

Jak jistě víte, s příchodem macOS 10.15 Catalina jsme se museli nadobro, tedy alespoň pro systém macOS, rozloučit s iTunes. Kromě toho, že byl iTunes rozdělen na tři aplikace (Hudba, Podcasty a TV), došlo také ke změně při správě iPhonů a iPadů. Ty se nově spravují přímo ve Finderu, s čímž se pojí i změny v provádění určitých akcí. Mezi jednu z nich patří mazání lokálních záloh, které dokáží často zahltit velkou část disku vašeho Macu či MacBooku. Kde tyto zálohy najdete, a jak je můžete smazat?

Jak v macOS Catalina smazat lokální zálohy iPhonu a iPadu

Prvně je nutné, abyste k vašemu Macu či MacBooku připojili jakékoliv zařízení. Jakmile tak učiníte, tak v levém menu Finderu rozklikněte kolonku s názvem vašeho zařízení. Jakmile dojde k načtení veškerého obsahu, tak se přesvědčte, že se v horním menu nacházíte v sekci Obecné. Zde poté stačí, abyste sjeli o něco níže, dokud nenarazíte na tlačítko Správa záloh…, na které klepněte. Poté se vám otevře malé okno se všemi dostupnými zálohami. Nyní stačí, abyste kliknutím označili zálohu, kterou chcete smazat, a poté klepnuli na tlačítko Smazat zálohu. Tuto akci poté stačí potvrdit a je hotovo.

Veškeré zálohy si také můžete bez problémů přenést například na externí disk. Nynější Macy a MacBooky disponují v základních konfiguracích malými SSD disky a jedna záloha iPhonu či iPadu může klidně celý tento disk zahltit – proto je přesunutí záloh na místě. Stačí, abyste v okně se zálohami kliknuli pravým tlačítkem na jednu ze záloh, a poté zvolili možnost Otevřít ve Finderu. Odsud si zálohy stačí přesunout, kam potřebujete.

Související články

Dnes nejčtenější

.