Zavřít reklamu

Říká se, že Rusko není země, ale životní styl. Mnozí tamní obyvatelé by s vámi srdečně souhlasili a s velkou pravděpodobností by vám tuto skutečnost ještě rádi opětovně dokázat. Zářným příkladem může být i ruská skupina modderů, která si dala za cíl předvést něco opravdu šíleného a vytasit se s něčím, co svět, zejména tedy západní hemisféra, ještě neviděl – konkrétně iKytarou.

Po světě chodí mnoho fanoušků Applu, z nichž někteří jsou více oddaní a zapálení než jiní. O ruské skupině modderů by se však dalo s jistotou tvrdit, že se jejich obsese pohybuje na hraně šílenství. Tito tvůrci si totiž vyrobili kytaru ze 106 iPhonů a jednoho iPodu Touch. To by se ještě dalo relativně pochopit, vyřazených telefonů je konec konců spoustu a vyrobit si kytaru na okrasu není nic neobvyklého. Zárážející skutečností ale je, že nástroj dokonale funguje a dá se využít ke každodennímu hraní. Momentálně se tento netradiční kus nachází v moskevském obchodě Copper Guitars, zaměřeném na prodej hudebních nástrojů, kde se prodává za adekvátních 6 tisíc dolarů, tedy asi 138 tisíc korun. Jako krk kytary je totiž využita část legendárního Fender Telecaster z roku 1999, což je sám o sobě velice kvalitní kus.

Jedním z tvůrců pozoruhodné kytary je i Artem Mayer, který v Copper Guitars pracuje. Na výroby použil tolik iPhonů, že nástroj váží něco přes 3 a půl kila, včetně mahagonového krku, který ladí se zbytkem nástroje. Proces tvorby byl poměrně jednoduchý – stačilo rozložit telefony, rozvrhnout si velikost kytary a podle toho precizně vyříznout přesný tvar. Jediná nevýhoda tkví v tom, že se dovnitř kytary mohou dostat různé nečistoty a smítka prachu, jelikož jsou v některých částech vidět mezery. S tím však holt musí vlastník takto unikátního zařízení, které se mělo mimochodem dražit za milion dolarů, počítat. Pokud tedy máte zájem, tento pozoruhodný kousek může být váš.

Související články

Dnes nejčtenější