Zavřít reklamu

Letošní rok by měl být na iPhony opravdu štědrý. Již za pár týdnů bychom se totiž měli dočkat představení nástupce iPhonu SE v těle podobném iPhonu 8, na podzim si pak Apple dle dostupných informací chystá hned další čtyři modely. Jednat by se konkrétně mělo o dva iPhony 12 s 5,4” a 6,1” displeji a duálními fotoaparáty a dva iPhony 12 Pro se 6,1” a 6,7” displeji a trojitými fotoaparáty. A právě o prvním zmiňovaném iPhonu 12 se na světlo světa dostaly poměrně zajímavé informace. 

Podle japonského portálu MacOtakara, který se v minulosti již mnohokrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací, by měl mít 5,4” model stejně velké tělo jako 4,7” iPhone 8. Zvětšení displeje tak Apple dosáhne “pouhým” odebráním horního a spodního rámečku s Home Buttonem a jeho roztažení ke krajům, jako je tomu u všech iPhonů v posledních letech. Díky tomu tak bude novinka spoléhat i na Face ID, které bude umístěno ve výřezu v displeji. 

Zdroje MacOtakara dále tvrdí, že 5,4” model se dočká OLED displeje a výrazně přepracovaného fotoaparátu. Ten bude nově duální a na zádech telefonu proto zabere mnohem více místa než jeden objektiv u iPhonu 8, potažmo iPhonu XR. Zda Apple vsadí na modul typově podobný tomu z iPhonu 11 či iPhonu X/XS je nicméně v tuto chvíli nejasné. Jelikož se však Apple snaží designově své produkty co nejvíce sjednocovat, v redakci bychom spíše očekávali fotoaparát typově z iPhonu 11. Stoprocentní jistotu budeme mít nicméně až po zářijovém představení. 

Související články

Dnes nejčtenější