Zavřít reklamu

Podle interního dokumentu, který začal Apple dnes rozšiřovat mezi autorizované poskytovatele jeho služeb, je na letošní rok naplánovaná malá revoluce v sériových číslech jablečných produktů. Ty by se měly dle dokumentu změnit na náhodný alfanumerický řetězec, který by měl být využíván od konce letoška. Dočkají se jej tedy pravděpodobně už iPhony 12. 

Sériové číslo MacBooku

Na alfanumerická sériová čísla se Apple spoléhá již dlouho. Ty se však již podařily “rozluštit” a proto již není pro uživatele problém podle nich zjistit možné datum a místo výroby. Nový formát sériového čísla tak bude mít za úkol zřejmě všechny tyto věci vymýtit, díky čemuž by se mohlo Applu podařit alespoň podle některých zahraničních odborníků omezit podvody založené právě na zneužívání sériových čísel. Co se pak týče stávajících produktů, ty si svá sériová čísla samozřejmě zachovají a bude je tak i nadále možné v případě potřeby využívat v jejich nynějším formátu. 

O novince je k dispozici zatím velmi málo informací a tak nezbývá než čekat, než se na světlo světa dostanou další. To však nebude velmi pravděpodobně trvat příliš dlouho, jelikož Apple zpravidla o podobných změnách informuje své partnery s poměrně velkým předstihem, aby se na ně stihli připravit. 

Dnes nejčtenější

Další články

Více z rubriky Seriály