Zavřít reklamu

Přestože se nový Pro Display XDR již téměř týden prodává, kolují kolem něj stále různé nejasnosti. Valná většina z nich se přitom týká jediné věci – kompatibility s jinými Apple produkty. Kalifornský gigant sice spolu se spuštěním prodejů zveřejnil podpůrný dokument, který právě kompatibilitu Maců s displejem objasňoval, nyní však vyplouvá pomalu na povrch, že zřejmě všechny kompatibilní produkty nezahrnuje. 

Minulý pátek jsme vás informovali o tom, že je k novému displeji i přes absenci v seznamu podporovaných produktů připojitelný iMac Pro, byť s jistými omezeními. Tento test provedl jako první zahraniční filmový střihač Federico Vitocci, který se nyní pochlubil dalšími zajímavými testy. Jedním z nich bylo propojení displeje s 12,9” iPadem Pro 3. generace, který si svou premiéru odbyl na podzim loňského roku. Ten sice v seznamu podporovaných produktů vůbec nefiguruje, nicméně test ukázal, že s displejem připojeným přes USB-C rozhraní přeci jen funguje a to dle všeho velmi dobře. 

Dalším zajímavým zjištěním je pak možnost využití displeje se stařičkým 12” MacBookem z roku 2015, který je osazený jen USB-C namísto Thunderbolt 3 portů. Přestože nejstarší stroj, se kterým je displej podle dokumentu propojitelný, pochází z roku 2018, stařeček z roku 2015 s ním funguje také. Nedá se však samozřejmě se stoprocentní jistotou říci, že se v propojení nevyskytnou různé chyby, které by uživatelský zážitek dehonestovaly. Nicméně už samotná funkčnost jako taková rozhodně potěší. 

Podtrženo, sečteno – využití nového Pro Display XDR není podle všeho ani zdaleka tak omezené jak se Apple pokusil svým podpůrným dokumentem uživatelům namluvit. Až čas však ukáže, jak moc otevřený oficiálně nepodporovaným produktům tento stroj je. Snad tedy nebudeme muset na zodpovězení těchto otázek čekat příliš dlouho. 

Dnes nejčtenější

.