Zavřít reklamu

Pokud pravidelně čtete náš magazín, tak už vám jistě neunikla informace o tom, že je pro všechny iPhony X a starší k dispozici permanentní jailbreak. Tento jailbreak využívá chyby checkm8, jež byla objevená v hardwarové části iPhonů, iPadů, a také iPodů touch. To znamená, že Apple s touto chybou nemůže nic dělat a prakticky mu nezbývá nic jiného, než koukat, jak se do jeho zařízení jailbreak instaluje více a více. Mezi nejznámější jailbreakovací nástroj, který chyby checkm8 využívá, patří bezesporu checkra1n. Tento nástroj získává neustále nové a nové aktualizace a jedna taková přišla před několika málo dny.

V rámci této aktualizace, která se nese číselné označení 0.9.7, patří mezi největší novinky podpora iOS 13.3 a iPadOS 13.3. To znamená, že pokud jste vaše zařízení, která jsou schopná chyby checkm8 využít, aktualizovali na nejnovější iOS či iPadOS 13.3, tak i v těchto případech je můžete jailbreakovat. Kromě toho se příznivci ve verzi 0.9.7 dočkali také opravy některých chyb, které se často projevovaly v uživatelském rozhraní při jailbreaku různých iPadů. Díky této opravě by už měl i jailbreak iPadů probíhat bez sebemenších problémů. Zajímavá je také informace, že checkra1n 0.9.7 podporuje také jailbreak Apple TV 4K. Prozatím je však spíše ve fázi testování, jelikož se po úspěšném provedení zobrazuje chyba. Mezi jednu z posledních změn patří to, že se utilita checkra1n při spuštění aktualizuje naprosto automaticky. Uživatelé budou mít tedy vždy jistotu, že používají nejnovější verzi nástroje.

I nejnovější verze jailbreaku checkra1n zůstává označována pod pojmem „beta“, což znamená, že je pořád vy vývoji a v určitých situacích se mohou projevit chyby. Instalace jailbreaku je samozřejmě riskantní a pro nezkušené uživatele se nedoporučuje. Nutno podotknout, že v momentální fázi už toho jailbreak tolik nepřinese, jelikož mnoho funkcí a vychytávek už z něj operační systémy přebraly. Pokud byste se však i přesto rozhodli jailbreak na vlastní riziko na vaše zařízení nainstalovat, můžete tak učinit skrze oficiální stránky checkra1n.

Dnes nejčtenější

.