Zavřít reklamu

Před pár dny vydala jablečná společnost aktualizace veškerých svých operačních systémů. Mezi tuto aktualizaci patří také nejnovější iOS 13.3 společně s iPadOS 13.3, ve kterých se kromě jiných novinek objevila také možnost pro nastavení Omezení komunikace ve funkci Čas u obrazovky. Podle CNBC však tato nová možnost nefunguje tak, jak se od ní očekává. Omezení komunikace v rámci Čas u obrazovky mělo rodičům jednoduše zprostředkovat, s kým si jejich ratolesti píšou, a také kdy. Ve finále tak mohli rodiče dětem zakázat anebo omezit komunikaci s určitým kontaktem, anebo úplně zakázat komunikaci s cizími kontakty.

Jak už jsem ale zmínil dříve, tak tato nová možnost nefunguje úplně podle představ. Pokud totiž onen kontakt, se kterým si vaše dítě dopisuje, není uložený na iCloudu, tak Omezení komunikace jednoduše nefunguje. Pokud navíc nějaké cizí číslo napíše na iPhone vašeho dítěte, tak se v rámci aplikace Zprávy zobrazí oznámení, s jehož pomocí si dítě může cizí číslo přidat do kontaktů. Jakmile tak učiní, tak s ním může dítě začít telefonovat, psát zprávy, anebo používat FaceTime – a to bez omezení. Ve skutečnosti by se ale mělo stát to, že jakmile dítě stiskne možnost pro přidání kontaktu, tak se zobrazí kódový zámek a sám rodič musí tuto akci povolit. Mezi další chyby nové funkce patří například také to, že i přes nastavení Omezení komunikace může dítě na zablokovaný kontakt zavolat či napsat zprávu pomocí Siri.

Apple o této chybě už ví a pilně pracuje na její nápravě. Uvádí však, že se tato chyba projevuje pouze tehdy, kdy jsou omezení nastavená nestandardně. Dále se jablečná společnost nechala slyšet, že pracuje na kompletní opravě, která se projeví v rámci nového iOS – ten ale může vyjít až za několik dlouhých dnů. Nestandardním nastavením myslí Apple to, že nejsou kontakty uložené na iCloudu. Abyste iPhone donutili všechny kontakty ukládat na iCloud, tak přejděte na telefonu dítěte do Nastavení -> Kontakty -> Výchozí účet a zde zvolte iCloud.

Dnes nejčtenější

Další články