Zavřít reklamu

Že má na pulty obchodů zhruba za rok touto dobou dorazit Playstation 5 se už nějakou dobu ví. Bylo víceméně jasné, že se s novou konzolí vytasí i Microsoft. O jeho projektu Scarlett se hovořilo již dlouho, žádné konkrétní informace či podrobnější úniky ale k vidění nebyly. Microsoft ale hráče velmi překvapil. Na The Game Awards 2019 neočekávaně představil novou herní konzoli Xbox Series X, která po vzoru PS5 vstoupí do prodeje koncem příštího roku.

Konzole bude opravdovou bestií, jelikož nabidne celkově „čtyřikrát více celkového výkonu než Xbox One X, a to tím nejtišším možným zpsobem“. Při 4K rozlišení by mělo být možné se dostat až na 120 FPS. Je zde podpora i 8K televizí a nechybí ani ray tracing. Všchny tyto možnosti má umožnit nová architektura AMD Zen 2 a RDNA Radeonu. Načítání má být bleskové díky zcela nové generaci SSD. Konzole designem notně připomíná klasický PC case a bude ji možné postavit vertikálně i horizontálně. S Xbox Series X byl představen i nový gamepad, který se dočkal drobných designových úprav. Zřejmě největší změnou je tlačítko Share, které napomůže k vytváření screenshotů a natáčení videí. Ovladač bude samozřejmě taktéž kompatibilní s Windows 10 a Xboxem One.

Bylo by divné, kdyby s novou konzolí nepřišla nějaká herní exkluzivita. Xbox Series X dorazí s peckou Senua’s Saga: Hellblade II, na jejíž trailer se můžete podívat pod článkem. Jde údajně o herní engine, jenž je zpracován v reálném čase a využit je prý zde plně potenciál nové konzole. O výkonu GPU se nehovořilo, nicméně mělo by se jednat o 12 teraflops, což je dvojnásobek oproti Xbox One X. Novinka má podporovat příslušenství Xboxu One i Game Pass. Dočkáme se údajně i se zpětnou kompatibilitou se všemi generacemi Xboxu. Přítomna je i technologie Auto Low Latnecy Mode (ALLM) a Dynamic Latency Input (DLI), mělo by se tedy jednat o „nejcitlivější konzoli všech dob“. Ve velkém bude zaměřeno i na cloudy, aby bylo možné zajistit pohodlné hraní i jinde. Máme se tedy na co těšit. Nyní je na řadě s podrobnějším představením své konzole Sony. a bude jistě zajímavé sledovat, kdo z této bitvy vzejde jako vítěz. Uvažujete už nyní nad koupí nové konzole?

Dnes nejčtenější

Další články