Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Doufám, že se konečně zlepší výdrž iPhone 7, který aktuálně používám. Momentálně to je jak na houpačce. Tak obden baterie sleze přes noc (za 7 hodin) třeba o 20-30 procent. Někdy o 5. Mám dojem, že pomůže, když telefon restartuju (pak třeba den dva je výdrž ok), ale taky ne vždy.

  Na pozadí všechny app vypnuty ? Ptám se třeba proto, že svého času mě to udělala app Youtube, která (přesto že nepřehrávala žádné video) spotřebovala obsah baterky asi za hodinu.

  Tak jestli na pozadí něco jede nevím. Nikdy jsem to neřešil – prostě jsem v nějaké aplikaci, zmáčknu home button a počítám, že přístup aplikace k systémovým prostředkům si řídí iOS. Ale každopádně navigaci nebo něco podobného spuštěnou nemám.
  O komplet reinstalaci iOS uvažuji. Počkám, co bude dělat iOS 13.3 a kdyžtak to zkusím.

  Tak s tím nepočítej, vždyť je to přeci nesmysl. Nemůžeš čekat, když dáš aplikaci do pozadí, že bude definitivně odseknuta. Už jenom ten mobil to udržuje nějaký čas v chodu, aby se znovu nenačítala.
  To je jako říct, že když minimalizuješ okno v prohlížeči na laptopu, tak očekáváš, že ti to nebude žrát baterku.

  Dále v tom můžou hrát roli, automatické aktualizace, polohové služby, zálohy, atd.

  Tak podle mě to úplný nesmysl není. Pokud nemám u aplikace povolené, že třeba poloha se má zjišťovat, když je aplikace v pozadí, tak není moc věcí, které jsou aplikaci na pozadí umožněny (možná nějaká aktualizace na pozadí apod.). Výjimkou jsou pak třeba VoIP aplikace. Nicméně běžná aplikace prostě v chodu není. A pokud budu všechny aplikace ihned „zabíjet“, tak se z toho zaprvé zblázním a zadruhé, pokud tu aplikaci budu pořád zapínat, tak naopak její první zapnutí může být náročnější.

  Uvědom si, že když tu aplikaci „nezabiješ“, tak telefon ti jí drží v chodu po nějakou dobu. Tudíž ten telefon s tou aplikací stále pracuje–>vybíje se baterie. Je to stejný jak na tom laptopu, pokud ty to okno jen minimalizuješ, tak ti furt běží v pozadí. To je stejný tady, ta aplikace ti běží v pozadí, i kdyby jsi tam měl polohy vypnuté.

  Jak myslíš, že docílíš třeba toho, že když jednu aplikaci dáš do pozadí a vrátíš se k ní za 5 minut, že se ti znovu nenačítá? Dělalo to tak vždy u všech telefonů. Určitě je znát jestli máš telefon nový nebo nějaký ten pátek, kondice baterie. Tak si přes noc ten telefon dej do leteckého režimu a budeš mít po problému. Jinak nevidím nic na „zabíjení“ aplikací, když se ti stejně po určitém čase znovu načítají. Tudíž ve výsledku to má úplně stejný efekt, možná ještě lepší pro to zařízení.

  Jinak jednoduchá věc. Běž do nastavení-baterie. Buď si zvol za posledních 24 hodin nebo 10 dní, jak chceš. Tam máš využití aplikací a vedle toho „Zobrazit aktivitu“. Na to když klikneš, tak ti to ukáže u každé aplikace, jak dlouho byla spuštěna aplikace na obrazovce a jak dlouho v pozadí. Z toho si zjisti co ti žere nejvíce % baterii. Jinak je rozdíl jestli máš na pozadí zapnuté poznámky a nebo hru. Podle toho se taky bude určovat jestli se ti vybije telefon o 5 nebo 20%.

  Mrkněte se třeba sem: https://daringfireball.net/2017/07/you_should_not_force_quit_apps?utm_content=buffer48bb0&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer . Sám Apple vypínání aplikací nedoporučuje a pár aplikací pro iOS jsem vyvinul, tak vím, že na pozadí opravdu není možné jen tak něco vyrábět (u aplikací přímo od Applu to může být jinak, těžko říct). Jinak v nastavení baterie nic zajímavého nevidím a trochu paradoxně je to jak píše Jirin – přes noc, kdy člověk nic se zařízením nedělá je schopné se vybíjet rychleji než přes den. A bohužel u sebe nemohu souhlasit s tím, že iOS 13 je plynulé. U mě občas dochází k záseku animace při otevírání aplikací apod.
  Nicméně uznávám, iPhone 7 je už holt trochu postarší. Ale pořád dobře slouží a stačí mi, tak zatím nechci měnit. A iOS 12 šlapala suprově, tak je mi trochu líto, že to iOS 13, alespoň u mě, takhle zazdil.

  A ještě dovětek. iPhone 7 je sice starší, ale zrovna včera jsem byl v Alze a tam měli jako velký hit ve slevě iPhone 7 32GB za 9990,-. Nemůžu si pomoct, ale to je za 3 roky starý telefon hrozná raketa, takže se nemůžete divit, že člověk za deset tisíc čeká, že mu tam bude chodit i aktuální verze systému plynule a baterie vydrží.
  Jinak já jsem baterii měnil před necelým rokem a mám aktuálně 97%, takže tím to být nemůže.

  Také mám problém s iPhonem 7, nejdřív jsem si myslel, že to je v háji baterka, jenže ten telefon mám jenom něco málo přes dva roky. Ale paradoxně jsem zjistil, že často se ten iPhone nejvíce vybíjí když se na něm nic nedělá, třeba přes noc. Jakmile na něm jsem, tak se procenta hýbou jen málo. A pak je zase situace, kdy se každých 10 vteřin vybije jedno procento, nepomůže ani tvrdý restart, jen připojení k nabíječce a po čase se to uklidní… takže prostě iOS 13 je katastrofa pro baterky sedmiček… S iOS 10 mi vydržel i 4 dny lehkého používání, dnes používám to samé a na konci dne zbyde tak 20% :/

  Já fakt nechápu některé uvažování lidí. Máš zařízení už 2 roky, iOS 10 tady byl před 3 lety a byl vydán s iphonem 7. Systém tedy nejlépe optimalizovaný a dělaný přímo pro iPhone 7. Náročnost aplikací nebyla taková. Za ty 2 roky se ti snížila kapacita baterie, zvýšila se náročnost aplikací a ani ty komponenty nejsou nejnovější, aby pracovali na stejné úrovni jako nové komponenty.
  To, že má iOS nějaké chyby, s tím se dá souhlasit. Ale svalovat u 3 roky starého zařízení, že neběží jako před 3 lety a nebo na systému vydaný před 3 lety mi přijde dost mimo.

  Sám mám iPhone 8 s kondicí baterie 85% po 2 letech. Ale ten telefon má 1800 mAh, což je o 1300 míň, než má třeba iPhone 11. Ale ty komponenty jsou starší, aplikace novější. Telefon funguje, nový tedy nepotřebuji a tak jsem smířen s tím, že mám malou baterku na starém zařízení. A tak neočekávám celodenní výdrž zařízení, když tu mají telefony dnes s 4000mAh. Prostě si uvědomte, že je to spotřební elektrotechnika. Buď si kup nový, když chceš super výdrž a nebo si zaplať výměnu baterie, která tě teď vyjde na 1/5 ceny zařízení. A budeš mít o něco lepší výdrž.

  Já to chápu. U Applu vždycky platí, že nejlepší výkon má software vždycky na zařízení, se kterým vyjde. Ale iOS 13 byl prezentovaný tak, že zvládne všechno otevřít snad o 50 nebo kolik procent rychleji i na starších zařízeních – a jo, ten systém šlape dobře, všechno se otevírá rychle, tak bych ale čekal že když se optimalizovaly apliakce tak se zoptimalozovala i jejich energetická náročnost. Nečekám výdrž 4 dny jako před X lety, úplně by mi stačilo, abych v případě nutnosti ten iPhone mohl používat i další den. A ne aby mi přes noc zmizelo 20% když ten iPhone nic nedělá. Baterka jako taková je v pohodě, protože když ho dám do režimu letadla, tak se nic nevybije, tzn. že pořád něco stahuje přes síť (nemám teda tušení co by to mohlo být, když žádná větší data k synchronizaci nemám). Takže výměna baterky by mi možná pomohla k pár minutám, ale žádný drama by se asi nekonalo…

  S tím vybíjením platí co jsem psal zbyndovi. Ty aplikace žerou i v pozadí. Pak bys musel mít vypnuté polohové služby, automatické aktualizace, atd., atd. Vybíjení při nic nedělání se nevyhneš.
  Jinak aplikace budou sice kompatibilní, ale když je aktualizuješ, tak je aktualizuješ na nejnovější model/výkon. Ono to sice bude mít nějaké minimální systémové požadavky jako každá jiná aplikace třeba i na PC. Ale je jasné, že si lepší HW poradí s tou danou věcí lépe–>bude míň žrát, než to starší zařízení. Ten HW bude muset vydávat větší výkon, aby tu aplikaci utáhl a tím pádem ti to bude i více žrát.

  Právě, že aplikace na pozadí ukončuju, polohové služby mám zapnuté jen ty nejdůležitější jako Find My iPhone, krizovou situaci a kalibraci kompasu, maximálně pak třeba pro jízdní řády ale jenom pokud je používám. Aktualizace a automatická stahování vše vypnuto, Siri vypnutá, protože ta dávala baterce neskutečnou bídu a to jsem ani jí nepoužíval. Mail se vyzvedává po hodině, no prostě všechno jsem nastavil baterka-friendly. To co píšeš beru, není to nový model a bude hůř v dalších letech, ale… měla by ta výdrž být fakt až takhle naprd? Mám prostě dojem že v Applu jsou líní optimalizovat a trochu si s tím pohrát :/

  Mám 6S a kondice baterie po 1roce stále 100%. Přesto se stává, že se některé dny abnormálně rychle vybije aniž by se nějak víc vytěžoval. Focení ho zabíjí nejvíc. Nemám dodnes update na 13, ale stále 12.4, takže to není možné svádět na tento nový systém. Naopak je vidět na pozadí větší podíl aktivity třeba u aplikace Whatsup dokonce větší než při používání. Stačí, ale vypnout aktualizaci aplikací na pozadí a není nutné je přímo zabíjet. Dost dobře nechápu co zrovna Whatsup na tom pozadí aktualizuje, když upozornění funguje i bez toho. Zatím to zkouším, ale už dříve mi to pomohlo u jiných aplikacích, které měli aktualizace na pozadí zapnuty. Animace plynulé oproti tomu co se píše u 7.

  Chtel jsem poradit, ale znistil jsem, ze mi to za to nestoji.

  Vis co, nejlepsi je si vsechno vyzkouset sam a potom se jenom zeptej, jak na tom jsou ostatni uzivatele iOS. Tady ti nikdo neporadi. Je to ztata casu, kdyz si ctu ty odpovedi…

  Kazdopadne, mam iphone 8 plus a horsi vydrz baterie jsem spozoroval od updatu na 13.2.3, jsem narocny uzivatel, nekdy dokazu stravit cas u obrazovky kolem cca 5 hodin. Muze to byt nejaky sw glitch, ktery potrebuje fix dle meho nazoru.

  Polož si otázku, co dělal telfon, že se vybil přes noc o 30%? Je jasné, že další den, když se vybil jenom o 5% to nedělal… Apple si třeba stahovalo tvé data? Hesla, komentáře, webové vyhledávání? Fotky, kontakty, nebo kde si se celý den pohyboval? S kým jsi byl a co jsi mluvil? To by tomu odpovídalo…

  Mam take iP7 a vydr byla doted tragicka. Nabijel jsem i 2x denne. Mam 13.3.3 a co me prekvapilo, ze mi do rana neubylo zadny procento. Pred upgradem klidne i 8-10. Ale je to jen prvni den. Mozna nahoda.

  Preco okamzite prejst na nivsi system? Pretoze galaxy watch sa maju problem sa opativne prihlasit k mobilu co do teraz nemali. V jednom kuse sa pripoja a nasledne odpoja. Ano pouzivam galaxy watch s iphonom – idmietam skaredy dizajn apple watch. Do teraz to vsetko krasne fungovalo. Novy system = nove bugy. Congrats Apple!

  Chlapci, nedělejte si iluze! Apple to dle počtu update u iOS 13 má na háku! Je to nejhorší systém! Tedy s iOS 11! Ať uděláš cokoliv, nic se nezmění! Downgrade není umožněn, hotovo! Ti, kdo neprovedl update, udelali nejlépe! Ze je to nebezpečné! Není! Důkazem budiž mj. prave četnost update a přesto existence závazných chyb! Zcela postačí jailbrake checkr1n, se kterým Apple nic nemůže udělat! A kupovat kvůli tomu ten shit nejnovější iP je to nejhorší, co se muže stát! Však čas ukáže!
  Aktualizace = nonsensulni krok zpět do pravěku! Viz jailbrake.
  Záchrana životu, byt jen jednoho, u AW je to nej…, co zatím Apple dokázal. A pokud má být shora uvedené dle slov CEO snaha o co nejkvalitnější služby a produkty, pak si nevidí do huby!
  To není kritika pesimisty, ale věcná a konstruktivní kritika založena na faktech a tvrdých datech!
  Proč si myslíte, ze z Applu odešlo tolik důležitých lidi v tak krátkém horizontu?! Skutečně věříte zveřejněným důvodům?! Ty jsou marginální, ty prave nikdo z nich neřekne!
  No nic, přeji nám všem hodně štěstí v boji s předražených Apple produkty a jejich nekvalitou! Vězte, ze bude hůř! Bohužel!

Vložte vlastní komentář

celý text