Zavřít reklamu

Tréninky se zakomponováním HIIT, tedy High-Intensity Interval Training, se staly v poslední době velice populárními. Jednoduše řečeno, díky HIIT dáte vašemu tělu více zabrat během kratší doby. Dá se říct, že se jedná o pokročilejší formu klasického kardia. Pokud cvičení a fitness život berete vážně, tak je dosti možné, že už jste někdy HIIT vyzkoušeli. HIIT trénink je závislý, už podle svého názvu, na intervalech – respektive určitých segmentech. Právě díky nim je HIIT tak efektivní. Mnoho lidí ale neví, že se dá HIIT vcelku jednoduše měřit i na Apple Watch. Pokud se chcete dozvědět, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak na Apple Watch správně měřit HIIT trénink

Na vašich Apple Watch, které musí být pro správné měření HIIT tréninku a využívaní segmentů aktualizované na watchOS 6, se přesuňte do seznamu aplikací. Zde poté rozklikněte aplikaci Cvičení. V seznamu všech možných aktivit sjeďte o několik bloků níže, dokud nenarazíte na možnost HIIT. Na tento typ tréninku klepněte a jakmile budete připraveni, tak spusťte zaznamenávání. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak HIIT trénink spočívá v měření určitých segmentů. Apple nedávno k tréninku HIIT do Apple Watch přidal možnost tyto segmenty zaznamenávat. Pro započatí nového segmentu jednoduše stačí, abyste na displej Apple Watch poklepali jedním prstem. Na obrazovce se poté objeví číslo segmentu společně s dalšími informacemi. Pokaždé, když budete chtít započít nový segment, tak jednoduše stačí opět poklepat na obrazovku.

S těmito segmenty lze po ukončení tréninku jednoduše pracovat na iPhonu v aplikaci Aktivita. Zde si ve spodním menu rozklikněte možnost Cvičení, a poté klepněte na váš poslední HIIT trénink. Veškeré segmenty si zde můžete jednoduše prohlédnout společně s informacemi o délce trvání, a také o spálených kaloriích. Stejně, jako i u ostatních druhů cvičení, tak i v případě HIIT si samozřejmě můžete zobrazit veškeré shrnující informace společně s grafem srdečního tepu apod.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější