Zavřít reklamu

Věříme v bezdrátovou budoucnost. Tak přesně touto větou zahájil tehdejší šéfdesigner Applu Jony Ive video představující první generaci AirPods v roce 2016. A právě bezdrátová budoucnost by se mohla již v roce 2021 opět výrazněji přiblížit. Podle čerstvé zprávy analytika Ming-Chi Kua totiž Apple chystá na tento rok prémiový iPhone bez veškerých portů. Stane se tak z něj de facto zcela bezdrátový telefon. 

O odstranění Lightning portu se spekuluje již dlouhé roky. Naprostá většina spekulací se však točila především kolem jeho nahrazení USB-C a nikoliv odstranění. Kuovy zdroje však tvrdí, že Apple vyvíjí minimálně jeden high-endový iPhone nabízející nejmodernější dostupné technologie, který se již portem na spodní straně nepochlubí vůbec a veškeré nabíjecí či synchronizační procesy tak budou probíhat bezdrátově. Kvůli tomu se tak dá očekávat, že Apple vytvoří vlastní bezdrátovou nabíječku, kterou bude právě k těmto modelům přibalovat. Nicméně dostupná bude velmi pravděpodobně i samostatně, jako je tomu i u jiného Apple příslušenství. Zbylé modely, kterým Lightning na spodní straně zůstane, pak velmi pravděpodobně v balení dostanou opět klasický kabel a adaptér.  

Co se týče ceny, na tu jsou zatím zdroje skoupé a je možné, že ani samotný Apple zatím neví, na jakou úroveň jí nastaví. Pokud se však bude jednat skutečně o nejvyšší model daného roku, je jasné, že nízká nebude – ba co víc, bude o poznání vyšší, než je tomu nyní. Ostatně, vzpomeňme na rok 2017 a na cenový skok, který přines iPhone X oproti starším generacím. Kdybychom se v roce 2021 dočkali něčeho podobného, zřejmě by to až takové překvapení nebylo. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější