Zavřít reklamu

S trochou nadsázky se dá říci, že ochranný kryt je povinnou výbavou každého správného jablíčkáře. iPhony totiž nejsou v žádném případě levnou záležitostí a každé jejich – byť sebemenší – poškození zkrátka bolí. Krom toho samozřejmě cenu iPhonu v případě, že se jej jeho majitel rozhodne po nějakém čase “poslat o dům dál”, výrazně snižuje. Na druhou stranu, čistý design iPhonu je po nasazení krytu zpravidla ten tam, což je ohromná škoda. Na trhu však naštěstí již existují kryty, které jablečným telefonům dodají potřebnou ochranu, ale zároveň se na jejich čistém designu takřka nepodepíší. Průkopníkem v tomto směru je dánská společnost PanzerGlass, jejíž nový kryt ClearCase Black Edition nám dorazil do redakce na testování. Jaká novinka, která vychází z oblíbeného ClearCase, v běžném životě je? 

Balení, technické specifikace a zpracování

Balení nové verze ClearCase ničím nepřekvapí. Dostanete jej totiž ve standardní černé krabičce s oranžovými prvky, která je právě pro PanzerGlass naprosto typická. Nechybí tu tedy ani má oblíbená látková “nášivka”, která slouží jakožto úchop pro jednodušší vysunutí jedné části balení z druhé. Co se pak týče samotného obsahu balení, ani ten vás zřejmě z míry nevyvede. Krabička totiž obsahuje víceméně jen to, co byste v ní čekali – tedy kryt chráněný oranžovou ochrannou fólií s brandingem výrobce nasazený na molitanový výlisek. Nic víc, nic míň – ostatně, proč taky. 

Nárazy tlumí výrazně více než předešlá generace.

Black Edition se od klasické průhledné verze v lecčem liší. Zatímco zadní tvrzené sklo, které je zcela průhledné, si zachovalo stejnou tloušťku 0,7 mm (což je mimochodem o 0,3 mm více než PanzerGlass používá na přední krycí skla), relativně lesklý průhledný TPU rámeček nahradil v případě Black Edition matný černý. Ten je velikostně víceméně srovnatelný s průhlednou verzí, avšak oproti ní obepíná i výřez pro fotoaparát, který je tak lépe chráněn. Za zmínku dále stojí speciální vnitřní struktura krytu připomínající medovou plástev, díky které by měl tento kryt tlumit nárazy až o 19 % lépe než jeho předešlá generace, což je z mého pohledu rozhodně super. Neřadím se sice mezi jedince, kterým by telefon permanentně vypadával z ruky, avšak náhoda je blbec a každé procento ochrany navíc, které se nikterak nepodepíše na celkovém designu produktu, potěší. 

Za zmínku dále stojí plná kompatibilita s tvrzenými skly z dílny PanzerGlass, díky které máte jistotu, že vám je kryt jednoduše řečeno nevytlačí a neodlepí. To můžu ostatně potvrdit i z vlastní zkušenosti, jelikož jsem po dobu testování Black Edition používal na telefonu Premium verzi klasického PanzerGlass skla, která poskytuje díky zaobleným krajům nejvyšší možnou ochranu a tudíž je i největší. Kryt s ní však problémy neměl. Nicméně je potřeba počítat s tím, že pokud si sklo nalepíte nedej Bože křivě, s krytem si rozumět nemusí. Mezi okrajem krytu a sklem totiž není natolik velká mezera, která by vám podobné přešlapy dovolila. 

Detail na sklo a kryt ClearCase Black Edition
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

V krátkosti ještě ke zpracování krytu jako takového. Přiznám se, že první generace ClearCase mě v tomto směru skutečně potěšila a tak nějak jsem doufal, že Black Edition se představí minimálně ve stejném duchu. To se naštěstí potvrdilo, jelikož byste na krytu nenašli prakticky nic, co by vás vyvedlo jakkoliv z míry. Líbí se mi zejména zpracování bočních tlačítek, která jsou “vsazena” do lesklého podkladu s vyvýšeným rámečkem, který jej odděluje od matného těla, což působí na pohled skutečně hezky. Fajn mi přijde i logo PanzerGlassu na pravé spodní straně rámečku, které je tam vsazeno skutečně s citem a rozhodně zde tedy neurazí. Škoda jen, že pro iPhony X a XS je vyráběna pouze jedna verze krytu, což pro majitele novějšího iPhonu znamená, že se musí na spodku ClearCase smířit se zbytečně dlouhým otvorem pro reproduktory, který je u jejich telefonu z části nevyplněn průduchy. Nejedná se ale o nic, za co by se mělo střílet.

Testování

Otisky se na něm zachytávají méně, což je rozhodně super.

Klasickou průhlednou verzi ClearCase jsem si před pár měsíci upřímně zamiloval a na iPhonu jsem jej používal až donedávna, kdy se mi povedla “rozstřelit”. Za ty měsíce jsem u tohoto modelu vypozoroval prakticky jen dva větší problémy – mírné žloutnutí rámečku, které sice nebylo nijak výrazné ale zkrátka nepotěšilo, a schopnost krytu zachytávat na skleněných zádech různé šmouhy, které se na nich tvořily snad i škaredým pohledem. Díky tomu, že je u Black Edition rámeček černý můžu už nyní s klidným srdcem říci, že s jakýmkoliv žloutnutím se u této verze rozhodně nesetkáte. Co se týče druhého nešvaru původní generace ClearCase, subjektivně se mi zdá, že i na něm PanzerGlass zapracoval. Otisky a různé šmouhy se na zádech krytu sice stále usazují, není to však ani zdaleka v tak velké míře jako o klasického ClearCase. Čím to je se mi však bohužel zjistit nepodařilo, jelikož PanzerGlass nikde o jiném povrchovém opracování u Black Edition neinformuje. To je ale dle mého obrovská škoda, protože právě menší zachytávání šmouh je alespoň v mých očích největší výhrou této verze krytu. 

Kryt v ruce působí skutečně příjemně, byť v případě lesklého TPU rámečku jsem měl v úchopu zřejmě o malinko větší jistotu. I na toto matné opracování se dá nicméně bez problému zvyknout – tím spíš, když není absolutně kluzké či jakkoliv nepříjemné. Je zkrátka jen jiné než v případě předešlé verze, což její uživatele možná mírně vyvede z míry. Co se týká tlačítek na telefonu, ty jdou přes kryt mačkat zcela bez problému. Totéž platí i o přepínači tichého režimu či nabíjení – ať už jste zvyklí nabíjet přes kabel či bezdrátově, kryt vás ani v jednom z těchto způsobů absolutně neomezí. Zkrátka vše funguje téměř tak, jako kdyby byl iPhone používán bez krytu. 

ClearCase Black Edition na iPhonu
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Na krytu velmi kvituji, že ačkoliv díky skleněným zádům nikterak neničí čistý design telefonu, poskytuje mu skutečně dokonalou ochranu. Rámeček totiž mírně přesahuje jak na zádech, tak i ve předu, díky čemuž se můžete spolehnout na to, že v případě položení například na špinavý stůl se vám telefon nebude skleněnými zády krytu či displejem dotýkat právě těchto nečistot, které by jej mohly třeba i v horším případě poškrábat. Tyto přesahující hrany přitom nepůsobí v ruce nikterak nepříjemně. Kdybych pak měl hodnotit odolnost samotného skla, i ta se mi zdá více než dostatečná. Žádné obří crash testy jsem sice neprováděl, při běžném nošení telefonu v brašně spolu s klíči od bytu či auta, drobnými mincemi či propiskami nicméně sklo obstálo na výbornou – tedy beze šrámu. 

Abych však jen nechválil, je tu jedna věc, která mi svým způsobem vadila i u předešlé generace. Jedná se konkrétně o relativně složité sundávání krytu z telefonu, které je zapříčiněno zejména tvrdostí zadního skla na krytu. Člověk se tak mnohdy dostane do situace, kdy jako jediná možnost sundání je zatlačení na fotoaparát a odchlípnutí krytu právě z této strany, což mi moc dobře u telefonu za desítky tisíc nedělá. Jak už jsem však psal výše, je to daň za použité sklo, které zkrátka ohebné (zatím) není.

Resumé

Velmi příjemná evoluce předešlé verze.

PanzerGlassu se u Black Edition jeho ClearCase podařila skutečně velmi příjemná evoluce, kterou budou fanoušci jeho předešlé verze, ale i úplní nováčci začínající s těmito kryty dle mého kvitovat. Jedná se totiž skutečně o lepší já původní verze, která byla sama o sobě velmi povedená a její vylepšení tudíž nebylo rozhodně lehkým úkolem. Nicméně povedlo se a to vskutku znamenitě. Pokud tedy stejně jako já milujete v ruce cítit lesklé sklo připomínající záda vašeho iPhonu bez krytu a zároveň chcete mít jistotu, že je váš telefon skutečně dobře chráněn, Black Edition od PanzerGlass se vám bude líbit a možná i víc než to. 

Slevový kód

V rámci naší spolupráce s Mobil Pohotovostí můžete získat na recenzovaný, ale i klasický ClearCase kryt slevu 30 %. Stačí, když při nákupu zadáte slevový kód panzerglass30 a sleva bude automaticky odečtena. Díky této slevě vás tak kryt nevyjde na standardních 899 korun, ale jen na 629 korun. Ale pozor, kód je funkční pouze pro deset využití.

ClearCase Black Edition a iPhone
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější