Zavřít reklamu

Výkonný ředitel společnosti Apple, Tim Cook, odcestoval včera to Texasu, aby si prošel dosavadní továrnu na Macy Pro, které se zde vyrábí již od roku 2013. Tim Cook měl však při prohlídce vzácné hosty, a to konkrétně současného prezidenta Spojených států, Donalda Trumpa, společně s jeho dcerou Ivankou a dalšími členy. Prvně se Tim Cook však odebral do Apple Storu v Texasu, konkrétně do toho umístěného v nákupním centru NORTHSIDE v Austinu. Až poté se vydal do továrny Flextronics, kde se sestavují Macy Pro. Zde už se Cook setkal s Trumpem a předal mu velkou kovou značku, která mu má připomínat jeho návštěvu v továrně na Macy Pro.

Po dokončení prohlídky Cook společně s Trumpem uspořádali malou tiskovou konferenci, na které výkonný ředitel Applu poděkoval Donaldu Trumpovi za jeho návštěvu, ale také za všechny zásluhy, které Apple mohly posunout dále: „Speciálně bych chtěl poděkovat prezidentovi Trumpovi, sekretáři Mnuchinovi, Ivance [Trumpové, pozn. red.] a dalším členům administrace. Jsem vděčný za jejich podporu, bez nich by nebylo možné se dnes pohybovat tam, kde jsme. To, co zde vidíte, je Mac Pro, který je 15.000 krát silnější, než první Mac. Dokáže provádět 56 biliónů úkolů za sekundu. Nemůžu být pyšnější na tento produkt – je v něm kus amerického designu, americké výroby a amerického inženýrství,“ uvedl Tim Cook.

Apple ve včerejších hodinách dnešního času mimo jiné uvedl, že započaly práce na výstavbě jeho nového campusu v Texasu. Ten Apple vyšel na 1 miliardu dolarů, bude se nacházet v Austinu a stane se druhým domovem pro až 15 tisíc zaměstnanců. Tento nový campus je druhou největší stavbou od Applu, a to hned po campusu v Cupertinu. Otevřen by měl být někdy v roce 2022. Cook dále v jednom z dialogů s Trumpem uvedl, že má Apple nejsilnější ekonomiku na celém světě. Jakmile si Trump s Cookem „vyříkal“ vše, co bylo potřebné, tak přišel čas na ostatní otázky směrem od různých magazínů. V tom se ale opět na scénu vrátil Trump, který veřejně označil Washington Post, New York Times a ABC jakožto „fake press“. Poté ještě Trump uvedl, že v příštím měsíci osvobodí Apple od čínských cel: „S Applem musíme zacházet podobně, jako se Samsungem,“ uvedl prezident.

Nic z tohoto se však neobešlo bez komplikací, jelikož před a během návštěvy výkonného ředitele Applu a prezidenta Spojených států, probíhaly v okolí staveniště v Austinu protesty. Mezi jednoho z hlavních antagonistů patří Alex Jones, který protestoval proti Applu a Cookovi kvůli odstranění jeho aplikace Infowars z App Storu, společně se stejnojmennými podcasty. Pokud se chcete podívat na odpovídání otázek Trumpa a Cooka na vlastní oči, tak se ve videu níže přesuňte na čas 2 hodiny a 4 minuty.

Související články

Dnes nejčtenější

.