Zavřít reklamu

V posledních letech se Applu operační systémy pro jeho produkty – přesněji jejich první verze – zrovna dvakrát nedaří. Po katastrofickém iOS 11 jsme si sice spravili chuť u iOS 12, avšak letošní iOS 13 se chybovostí “jedenáctce” nebezpečně přibližuje, za což Apple sklízí kritiku ze všech stran. Ta mu však podle čerstvých informací agentury Bloomberg rozhodně není lhostejná a proto se rozhodl změnit způsob, jakým své softwary vyvíjí. 

Aby Apple přešlapům v podobě nedokončených verzí operačních systémů vypuštěných na veřejnost zamezil, rozhodl se začít jednotlivé novinky daných systémů testovat “odděleně”. To jinými slovy znamená, že v testovacích zařízeních poběží stabilní OS a veškeré novinky budou ve výchozím nastavení deaktivované. Jejich aktivace má být možná přes speciální konfigurační rozhraní, které má zaktivovat přesně tu novinku, kterou budou chtít vývojáři otestovat. Díky tomu tak bude jednodušší u jednotlivých novinek vychytat všechny mušky, jelikož budou testovací verze systému obecně přehlednější. V současnosti mají být softwarové novinky vyvíjeny de facto hromadně a naráz – tedy tak, že jsou do systémů implementovány naráz, kvůli čemuž je jejich dokončení a nalezení veškerých chyb mnohem složitější. A jelikož je nový způsob vývoje nasazen u iOS 14, který se představí příští rok v červnu, bude velmi pravděpodobně tento systém výrazně méně chybový než iOS 13 a 11. 

Zdroje Bloombergu, které pochází přímo z Applu, obsajnily kromě nové strategie vývoje produktů také to, proč se Apple rozhodl jen pár dní po vydání iOS 13.0 vydat jeho první větší update, tedy iOS 13.1, který přinesl kromě novinek i celou řadu oprav chyb. O tomto kroku bylo rozhodnuto už na začátku srpna, kdy si inženýři Applu údajně uvědomili, že iOS 13.0 už nedokáží dotáhnout na požadovanou úroveň do dead line a proto se rozhodli začít raději intenzivně pracovat na jeho první velké aktualizaci, která byla údajně Applem vnímána jako “skutečné veřejné vydání iOS 13″. S trochou nadsázky se tak dá říci, že iOS 13.0 pro veřejnost vnímal Apple stále jako beta test, který byl ukončen u pár dní později skrze 13.1. 

Dnes nejčtenější

.