Zavřít reklamu

Přenosný disk Clik!, který můžete znát také pod pseudonymem PocketZip, byla jakási forma flash disku, akorát v minulém století. Tento přenosný disk byl vytvořen společností Iomega v roce 1999 a čítal kapacitou o hodnotě, dnes už směšných, 40 MB. Bohužel se PocketZipu nedostalo uznání a jeho vývoj byl o rok později ukončen, a to především kvůli využívání klasických flash disků, jak je známe dnes. Niles Mitchell, který se zabývá zajímavými projekty ve formátu „Will It Work“ (Bude to fungovat?“), se ve na svém YouTube kanále v jednom z videí pokouší přenosný disk PocketZip připojit k iPhonu.

Kromě toho, jak se Nilesovi podaří připojit PocketZip k iPhonu, se ve videu dozvíte také další informace o tom, jak ve společnosti Iomega selhal PR tým, který nedokázal PocketZip pořádně uvést na trh. Na přelomu století byla kapacita 40 MB na tak malý „kus železa“ opravdu veliká a přesahovala velikost tehdejších disket. Dokonce i někteří profesionálové používali PocketZip k přenášení obrovských dat mezi vícero počítači. Název Clik! se stal později vcelku notorickým – postupem času se totiž do tohoto přenosného média dostával prach, který zapříčinil kompletní zničení celého disku. Že je disk na odchodu jste mohli poznat jednoduchým stlačením – pokud se ozval zvuk připomínající kliknutí, tak byl disk na odchodu do věčných lovišť.

Jak se Nilesovi podařilo PocketZip k iPhonu připojit zjistíte ve videu níže. Kromě PocketZipu se Niles na svém kanále zaobírá připojováním dalších externích zařízení, například MiniDiscu od Sony. Na závěr se dá říci, že aplikace Soubory se v iOS 13 stala perfektním společníkem, pomocí kterého lze k iOS a iPadOS zařízením připojit už prakticky cokoliv. Konečně jsme se tedy dostali z pomyslného vězení a do našich jablečných zařízení si můžeme stahovat prakticky cokoliv.

Dnes nejčtenější

.