Zavřít reklamu

Přemýšlíte právě nad novým iPhonem? Není se příliš čemu divit. Apple letos představil zajímavé modely, což na druhou stranu znamená, že starší zlevnily a tím pádem se staly pro mnohé uživatele, kteří nutně netouží po zcela nových kusech, mnohem atraktivnější. Kde ale bezproblémový použitý iPhone koupit? Existuje velké množství různých bazarových webů, které lákají na bezkonkurenční ceny i další bonusy, avšak každý z nich nemusí být tak úplně spolehlivý. Rozhodli jsme se proto jeden z nich, na který se nás mnozí z vás ptali do zpráv, otestovat. Jedná se konkrétně o obchod dostupnyiphone.cz.  Už název napovídá, že se bude jednat o službu, kde zákazník za co nejmenší možný peníz získá jablečné zařízení. Jak to ale funguje?

Krátce o e-shopu

Tato služba s kamennými pobočkami v Praze se na základě dobrých ohlasů rozhodla vytvořit vlastní e-shop. Ten je velmi přehledný a provozovatelé na něm garantují záruku 12 měsíců. Ve svých pobočkách jsou dokonce schopni řešit problémy na počkání. V rámci záruky navíc mechanická poškození opravují za zvýhodněnou cenu, pokud vám tedy iPhone spadne, nejedná se hned o katastrofu. Nedočkavce rozhodně potěší fakt, že expedice je velmi rychlá, neboť zásilky jsou odesílány každý den. Svůj iPhone můžete mít tedy doma už za 2 dny. Kdyby nastala jakákoliv potíž, e-shop má nonstop zákaznický servis. V budoucnu se dokonce plánuje výkup starších zařízení na protiúčet, což mě osobně také přijde dost zajímavé a do značné míry lákavé.

dostupnyiphone

Objednávka

Objednávka, pokud nekoupíte v kamenném obchodě, probíhá podle klasického scénáře. Vyplníte údaje a čekáte na doručení. Na hlavní stránce si můžete vybrat od iPhone SE až po iPhone XS. V tomto e-shopu můžete koupit 4 kategorie zařízení. Zánovní a použitý ve stavu A, B nebo C. Zánovní telefon je nový, neaktivovaný a kupující se stává prvním vlastníkem. I když se jedná o 100% zařízení, i zde jste schopni slušně ušetřit. Záruka v tomto případě je 24 měsíců.

Varianty použitých modelů

Jak uvádím výše, použité iPhony se řadí do tříd A,B a C. A je variantou skutečně pro náročné uživatele, kteří chtějí dostat iPhone v co nejlepším možném stavu za přijatelný peníz. Kondice baterie je v tomto případě mezi 90 a 100% B varianta je střední cestou mezi poměrem výkon/cena, Kondice baterie zde kolísá mezi 80 a 90 %. Pokud zvolíte C variantu, dostanete iPhone, který viditelně vykazuje známky používání. Na druhou stranu ušetříte v řádech tisíců. Velkou většinu kosmetických vad ale dokáže zachránit líbivý kryt. Záruka u použitých zařízení je 12 měsíců.

Osobní zkušenost

My jsme do redakce na testy (samozřejmě na jinou adresu, aby nám obchod „nepodstrčil“ lépe vypadající iPhony) objednali iPhone 8 64 GB v B variantě a zánovní iPhone X 64 GB. Zařízení mi došla za 2 dny (objednal jsem v úterý, došla ve čtvrtek). Balíčky jsem nechal doručit poštou balíkem do ruky. Jednalo se o malou kartónovou krabičku, u které by jen těžko někdo předpokládal, že se v ní bude nacházet iPhone. Obsah balení je ale u každého modelu trošku jiný. Pojďme se na to společně podívat.

První jsem rozbalil iPhone 8 v B variantě. V tomto případě došel telefon bez krabičky a v balíčku jsem našel iPhone 8, jehlu na SIM kartu, adaptér a lightning kabel. Nutno říct, že i když iPhone necestoval v krabičce, bezpečnost je u dostupnyiphone.cz zcela evidentně na prvním místě. iPhone dojel schovaný v dvojité kapsičce vyhotovené z bublinkové fólie. K tomu byl přiložen adaptér s kabelem a vše bylo spolu zamotáno ještě do další bublinkové fólie tak, aby v krabičce během cesty nebyl žádný prostor pro pohyb. Jako dárek navíc obdržíte poukaz na 15% slevu na další nákup, příslušenství nebo servis. Samotný iPhone dorazí s nalepenou fólií na přední straně. Na displeji ani na zádech jsem možná trochu překvapivě nenašel žádné viditelné škrábance. Na rámu ale tři, čtyři odřeniny po podrobnějším zkoumání byly, což však tak nějak u B kategorie očekáváte. Dle mého se navíc nejedná o nic hrozného a myslím, že celkově by se telefon nebálo mnoho typově podobných obchodů prodávat i jakožto kategorii A. Škrábanečky lze navíc velmi jednoduše skrýt pod kryt, což stejně naprostá většina uživatelů udělá. Na to, o jak velké škrábance se jedná, se můžete podívat v galerii.

Následoval zánovní iPhone X. Balíček byl o poznání jiný a po otevření jsem zjistil proč. Pokud totiž zakoupíte zánovní zařízení, dojde vám i krabička, což je rozhodně fajn. K té jsem se dostal opět přes pořádnou vrstvu ochranné bublinkové fólie. V krabičce naleznete iPhone, který má fólii jak na přední, tak na zadní straně. Dále pak adaptér, sluchátka EarPods s redukcí lightning/3,5mm, nabíjecí kabel, jehlu na SIM kartu a manuál. Samozřejmostí je opět dar v podobě 15% slevy na další nákup, příslušenství a servis. Můžete se spolehnout, že zánovní varianta nemá chybu. Zánovní telefon je nový, v originální fólii a nikdy nebyl aktivovaný. Jste tedy jeho prvním vlastníkem.

Hodnocení

Samotný e-shop můžu hodnotit velmi pozitivně, jelikož překonal má očekávání. Pokud něco oceňuji, je to především důraz na ochranu přepravovaného zboží. Pokud jste jedni z těch, kteří milují bublinkovou fólii, budete nadšení. Jasným plusem je samozřejmě i rychlost dodání a garance záruky, ale i skutečně přívětivá cena. Pokud se tedy nad novým iPhonem rozmýšlíte, rozhodně bych se zde nakupovat nebál.

Související články

Dnes nejčtenější

.