Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Z toho může být kuriózní polízanice. Představte si, že teď banky z Apple Pay odejdou, ale díky zákonu budou mít přístup do iPhonu přímo.

  Apple ztratí kontrolu nad vlastním produktem.

  EU žeru. (ironie)

  Hlavne tohle jako uzivatel potrebuji,
  Ted mam vsechny platby na dvojite kliknuti .

  Abych mel od kazde banky jinou appku , dekuji nechci .

  Prave toto na apple zboznuji, sice je ten jejich system misty omezujici ale donuti to cloveka mit ve vecech system, a neni to pak v takovem bordelu jako android .

  Cas ukaze zda uzivatel bude pouzivat AP nebo prejde.
  Banky to chteji, ale nevidim jediny duvod ve vyuzivani tretich stran k placeni

  Ako bolo naznačené v článku, Apple má z AP zisky. Takze je možné, že to banky niečo stojí, výhodou vlastného riešenia by boli nižšie náklady.

  ako sa pise v rozhodnuti..apple moze za tento pristup k nfc chipu pozadovat poplatky… ak tam uz ziadne regule nie su, apple nastavi poplatky tak ze si to banky hned rozmyslia :) aaa tak je to spravne…

  Neskutečná kravina.
  Nevidím důvod mít dalších x aplikaci ,jen protože banka má potřebu udělat nefunkční aplikaci 🤷🏻‍♂️
  Viz jak uživatele androidu nadávají na aplikace bank ,když nemají google play.
  A musí platit přes podobné kraviny.
  Děkuji nechci.

  Jakých X aplikací? Na přidání karty do Wallet stejně potřebujete bankovní aplikaci své banky. Systemově je rozhodně prostor pro to, aby celá flow místo cesty telefon–terminál–Apple–banka fungovala napřímo bez Applu jako mezičlánek. Otevřít NFC není ani tolik potřeba (i když bych to na mnoho dalších účelů uvítal spíš), stačí bankám poskytnout API na sandboxovanou podporu správy karet, kterou integrují do svých aplikací. Vše může přes Wallet fungovat dál – to se přece přímo nabízí, kdejaký kupón, letenka nebo kartička třetích stran jde do Wallet přidat celkem jednoduchým, existujícím API. Po přidání karty už to může klidně fungovat jako hloupá nálepka – cesta za platebním terminálem už mě ani Apple trápit nemusí.

  Na přidání karty potřebuju jen tu kartu a žádnou aplikaci. Apple pay je super a i Androidu se dnes ukazuje, že mít vlastní platební aplikaci je slepá cesta, viz. Air Bank nebo Sporitelna, který původně měly svoje řešení, ale přešly na Google Pay.

  Co to meleš za sračky? K čemu přesně potřebuji tu aplikaci? Já ani aplikaci své banky v telefonu nemám a i tak mám v AP čtyři karty. To mi vysvětlíš jak?

  Já ale nevidím důvod, proč bych měl zůstat u banky, která se rozhodne od Apple pay udělat (a že to zkusí). Informace o tom, kolik vlastně banky platí se mi nedaří snadno najít, ale pokud je toto: „In the US, issuers must pay 0.15 percent of a credit card transaction and 0.5 cents for each debit card transaction, and 7 cents to Visa and 50 cents to MasterCard for each card that is added to an Apple wallet.“ Alespoň z části pravda, tak banky zaplatí doopravdy hodně peněz a i extrémně vysoký jednorázový poplatek se s výdaji na vývoj vlastního řešení může brzy vrátit.

  Já sám jsem na rok odešel od airbank, protože měli jen vlastní, sice dobře fungují, ale vlastní řešení, a raději jsem využíval Monetu a Revolut s Google pay, který funguje prostě líp. Teď, když už má Google pay jsem zpět. Ale je to věc každého. Třeba by díky tomu mohl na iphone přijít Google pay, který je levnější, a všechny karty by také obstojně sjednotil. Třeba by ale bankám došlo, že zákazník chce jen Apple pay a tak mu ho ponechají. Líbí se mi možnost si vybrat, ale že do toho Německo Apple tlačí je minimálně pochybné. Tlačit k otevření NFC má Apple zákazník, ne stát či nějaká argsnizace.

Vložte vlastní komentář

celý text