Zavřít reklamu

Pokud potřebujete vyřešit nabíjení u vašeho iPhonu, tak máte dvě možnosti. Buď sáhnete po originálním řešení, které vás vyjde na několik tisíc korun (v případě rychlonabíjení), anebo sáhnete po prakticky kvalitativně stejném řešení od jiné společnosti, například od Swisstenu. Určitě jste postřehli, že nově představené vlajkové lodě od Applu, tedy iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, nově mají v balení 18W rychlonabíječku s technologií Power Delivery. Rychlonabíjení je v dnešní době prakticky povinností u každého nového telefonu, a ještě aby ne. Všechno musí být rychle a hned, a tak samo to platí i pro dobu nabíjení našich telefonů. Kdysi jsme telefon nabíjeli co tři dny, nyní je to každou noc a myslím si, že brzy i tohle bude s podporou rychlonabíjení minulostí.

Jak je to s rychlonabíjením?

Na světě je více druhů rychlého nabíjení. Mezi jednu z prvních společností, která s rychlonabíjením přišla, je společnost OnePlus a jejich technologie Dash Charge. Dále je tady například USB Power Delivery, Quick Charge od Qualcommu, který můžeme znát především z Androidích telefonů, Adaptive Fast Charge od Samsungu a v neposlední řadě Fast Charge od Applu, který je víceméně založen na USB Power Delivery.

Fast Charge od Applu se začal používat u iPhonů 8, 8 Plus a iPhonu X, avšak nenechte se touto informací zmást. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Fast Charge svým způsobem funguje i u starších modelů (v mém případě u iPhonu 6s) a dokáže iPhone nabít rychleji, než klasický 5W adaptér, který k zařízení dostanete – alespoň tedy do prvních 50 %.

Osobní zkušenost a testování

Osobně jsem měl možnost vyzkoušet a porovnat dohromady tři nabíječky. První byla klasická 5W nabíječka, kterou dostanete (alespoň momentálně) ke každému iPhonu. Ta funkcí Fast Charge nedisponuje, jedná se o naprosto klasickou a obyčejnou nabíječku. Nyní ale na řadu přichází nabíječky, které rychlonabíjení podporují. K 5W adaptéru jsem taktéž otestoval 29W originální adaptér od Apple podporující Fast Charge a 18W Power Delivery Swissten adaptér.

V případě, že použijeme klasický 5W adaptér, dobijeme iPhone X za půl hodiny na 21 %. Pokud se rozhodneme pro použití 29W adaptéru od Apple nebo od Swisstenu, tak se iPhone X dobije za půl hodiny na 51 %. Myslím si, že jsou tyto údaje opravdu přesvědčivé a jde vidět veliký rozdíl. Vžijte se do role, kdy potřebujete rychle nabít váš iPhone. Například odněkud přijdete domů s tím, že si jen dáte nabíjet telefon a osprchujete se, a poté hned vyrazíte do terénu. Nejen v tomto případě se vám rychlonabíječka může hodit. Na kompletní graf nabití se můžete podívat níže.

Proč řešení od Swisstenu?

Možná se ptáte, proč tady figurují dvě rychlonabíječky – jedna od Applu a druhá od Swisstenu. Na to mám naprosto jednoduchou odpověď – cena. V případě, že byste si chtěli koupit originální set od Applu pro rychlonabíjení, tzn. 29W adaptér a USB-C Lightning kabel, vyšlo by vás to na cca 2200 korun. To je vcelku hodně, nemyslíte? Co když vám řeknu, že od Swisstenu můžete mít celý tento komplet několikrát levněji? Stačí na internetových stránkách Swisstenu použít 20% slevu, se kterou se na takovou cenu dostanete. Slevový kód naleznete níže. Nově má Swissten k dispozici i kabely, které disponují certifikací MFi (Made For iPhone). Tato certifikace zaručuje, že vám bude kabel fungovat bez problému i na vícero zařízeních, avšak je samozřejmě dražší. Můžete si tedy vybrat mezi klasickým kabelem bez certifikace MFi, který je levnější, a mezi kabelem s certifikací MFi, který je dražší.

Design a balení adaptéru a kabelu od Swisstenu

Výše jsme se podívali na samotnou funkci těchto adaptérů, nyní se pojďme podívat na to, jak vlastně Swissten svůj adaptér zpracoval. Adaptér je oproti tomu od Applu o něco menší, jinak je vzhledově vcelku podobný. Má bílou barvu a na jedné straně nese branding Swissten. Kabel je ale v tomto případě o několik levelů výše. Pokud už vás štvou originální kabely od Applu, které mají tendenci se trhat a odizolovávat, tak určitě sáhněte po kabelech od Swisstenu. Kabely od této společnosti jsou oplétané a velice kvalitní, tudíž se nemusíte bát, že by se kabel začal kroutit a nebo že by se používáním poškodil.

Co se týče balení, tak jak u adaptéru, tak u kabelu od Swisstenu je vcelku podobné. Obě krabičky jsou bílé a nesou po sobě branding Swisstenu společně s přednostmi obou produktů. Samozřejmě máte možnost přes malé průhledné okénko nahlédnout, do čeho jdete.

Závěr

Pokud hledáte levnější variantu pro rychlé nabíjení vašeho iPhonu, můžu vám určitě adaptér a kabel od Swisstenu doporučit. Adaptér i kabel jsou na svou cenu zpracovány velice kvalitně a rozhodně splní účel. V tom nejlevnějším případě vyjde kombinace adaptéru a kabelu od Swisstenu po 20% slevě na cca 590 korun. Pokud však chcete mít jistotu a využít kabelu s certifikací MFi, tak se dostanete na cca 750 korun. Originální řešení od Applu v podobě 29W adaptéru a kabelu vyjde po odečtení slevy na 1750 korun. Nově Swissten také kromě klasického adaptéru do zásuvky nabízí rychlonabíječku s podporou Power Delivery do auta. Veškeré Power Delivery produkty si můžete zakoupit pomocí odkazu níže.

Slevový kód a doprava zdarma

Související články

Dnes nejčtenější

.