Zavřít reklamu

Letošní rok je z hlediska nových Apple produktů již možná zcela vyčerpán, avšak o informace o novinkách přesto nouze není. Na světlo světa se totiž začínají čím dál častěji dostávat zprávy o produktech chystaných na příští rok. Mezi těmi by se měl objevit iPad Pro s do jisté míry revolučním fotoaparátem – tedy minimálně, co se trhu s tablety týká. Ve stejných šlépějích by se měl Apple následně vydat i u iPhonu 12, který se světu ukáže na podzim 2020. 

Reportéru Marku Gurmanovi z Bloombergu se podařilo od jeho zdrojů působících přímo v Applu zjistit, že se v první polovině příštího roku dočkáme představení nové generace iPadů Pro s duálními fotoaparáty, které budou doplněny o speciální ToF senzor pro 3D mapování prostředí před fotoaparátem. Díky tomu by se tak měly z těchto jablečných tabletů stát jak o poznání kvalitnější fotoaparáty, tak hlavně zařízení jako ušitá pro využití rozšířené reality. Právě na té hodlá dle všeho Apple v následujících několika letech hodně stavět a to v mnoha ohledech. Není proto divu, že stejným senzorem vybaví Apple příští rok na podzim i iPhony 12, které kromě něj nabídnou i podporu 5G sítí. Nicméně zatímco na poli smartphonů nebude ToF až takovou novinkou, v případě tabletů tomu bude přesně naopak. Žádný nyní dostupný tablet totiž ToF senzory nedisponuje a ani využití dvou objektivů není u tohoto produktu žádným pravidlem.  

Chytré brýle na obzoru

Gurman též potvrdil, že ambiciozní plány Applu odhalit své první chytré brýle v příštím roce, o kterých se v uplynulých týdnech šuškalo co chvíli, vzaly nakonec za své a představení je nyní odsunuto na rok 2022 a 2023. Prvním headsetem má Apple údajně cílit hlavně na hráče, jejichž potřebám tak budou výrazně přizpůsobeny jak technologicky, tak i designově. O rok později by pak měl přijít s “light” verzí svých brýlí, která by měla mít o poznání univerzálnější využití. U obou produktů bychom se měli dočkat pokročilého systému 3D senzorů či zbrusu nového operačního systému rOS, který u nich bude zajišťovat veškeré úkony a komunikaci s dalšími Apple produkty. Dokončení tohoto produktu je však ještě hudbou budoucnosti, kterou si budeme zřejmě moci v následujících týdnech či měsících alespoň útržkovitě díky únikům informací poslechnout.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější